Rynek nieruchomości do wynajęcia w Polsce

Opublikowane przez Redakcja 30/09/2014 0 Komentarzy 3413 odsłon

Jak wynika z analiz polskiego rynku nieruchomości przeprowadzonych w drugiej połowie 2014 roku, połowa z 18 największych miast w naszym kraju zanotowały spadki stawek ofertowych na lokalnym rynku pierwotnym. Zaskakująco dobrze natomiast radzi sobie sektor nieruchomości w Rzeszowie. Wszędzie natomiast przed rozpoczęciem roku akademickiego rosną ceny wynajmu metrażu na rynku wtórnym.

domekJak co roku, koniec wakacji wiąże się z ożywieniem ruchu na rynku mieszkaniowym w największych miastach oraz znaczną podwyżką cen. Ostatni miesiąc przyniósł wzrost cen ofertowych średnio o kilkadziesiąt złotych, a to dopiero zapewne początek podwyżek, szczególnie dla studentów.

Od wielu już lat, najdroższymi miastami w Polsce pod względem wynajmu mieszkania są niezmiennie Warszawa (ok. 3 600 zł/m-c) i Wrocław (2 160 zł/m-c). Trzecie miejsce w tym najdroższym towarzystwie zajął Kraków, gdzie średnio za miesiąc wynajmu mieszkania należy zapłacić ok. 2 000 zł.

W porównaniu z powyższymi aglomeracjami, mieszkania na wynajem w Rzeszowie są bez porównywalnie tańsze, co wcale nie znaczy, że mniej atrakcyjne lub skąpiej wyposażone. Miesięczny koszt wynajmu mieszkania w atrakcyjnej części stolicy podkarpacia waha się w przedziale średnio od 1 000 do 1 300 zł. Spotkać można również oferty wynajmu dwupokojowego mieszkania w cenie nawet 800 zł/m-c, jednak standard takiego lokum lub odległość do centrum miasta pozostawia wiele do życzenia.

Oferty można znaleźć na

Największy skok cen wynajmu w ciągu ostatnich miesięcy można zaobserwować we Wrocławiu, średnio o ok. 100 zł więcej miesięcznie. Nieco mniejsze podwyżki czekają wynajmujących w Gdańsku i Krakowie.

Dobrym rozwiązaniem dla grup studentów, a także osób aktywnych zawodowo, może być wspólne wynajęcie domu wolnostojącego w pełni wyposażonego i umeblowanego. Taka forma najmu cieszy się dużą popularnością m.in. w stolicy podkarpacia.

Domy w Rzeszowie ), jak i poza miastem można wynająć w różnych wariantach cenowych i lokalizacyjnych, co zdecydowanie ułatwia znalezienie odpowiedniej nieruchomości w rejonie swojej uczelni lub też miejsca pracy.

Ostatnimi czasy wyraźnie spadły ceny domów mieszkalnych w Rzeszowie nawet o 40%, co szczególnie dotyczy ekskluzywnych nieruchomości. Dzieje się tak, ponieważ występuje brak chętnych na tego rodzaju obiekty, co w efekcie powoduje naturalną obniżkę cen tych nieruchomości. Teraz jest najlepsza okazja na zakup atrakcyjnej nieruchomości po okazyjnych cenach.

Dodaj Komentarz