Rynek nieruchomości pod wynajem w Rzeszowie

Opublikowane przez ekipeo 04/02/2015 0 Komentarzy 1224 odsłon

Obecnie wiele, przede wszystkim młodych osób nie ma realnych możliwości zakupu nowego mieszkania. Wynika to z ograniczonych możliwości finansowych, dużego bezrobocia na rynku pracy oraz wysokiej mobilności młodych ludzi i niechęci do osiadania w jednym miejscu na stałe.

Wynajem po rzeszowsku

mieszkanie-rzeszowRzeszowska oferta wynajmu mieszkań obejmuje niemal wszystko. Począwszy od małych pokoików, w którym ledwo mieści się łóżko, poprzez duże przestronne pokoje dla jednej, bądź kilku osób w zależności od tego ile chcemy przeznaczyć funduszy na nasze cztery ściany. Standard mieszkań jest również bardzo zróżnicowany. Możemy znaleźć bardzo ładne, nowocześnie urządzone mieszkania w nowym budownictwie, albo pomieszczenie z wysokim sufitem w rozpadającej się kamienicy, w której ogrzewanie wyniesie nas drugie tyle co czynsz. Duży ruch na tym rynku potwierdza także duża popularność frazy „mieszkanie do wynajęcia rzeszów” w wyszukiwarkach internetowych.

Wciąż powszechnym zjawiskiem jest również wynajem „na czarno”, czyli bez jakiejkolwiek umowy, co jest oczywiście rozwiązaniem tańszym, bo nie musimy odprowadzać podatku, ale negatywnym zarówno dla wynajmującego jak i najemcy. Dla tego pierwszego z racji tego, że właściciel może z dnia na dzień podwyższyć czynsz lub zwyczajnie wyrzucić lokatorów np. wymieniając zamki. Najemca jest w równie niepewnej sytuacji, ponieważ przede wszystkim może nie dostać pieniędzy za czynsz, nie odzyskać odszkodowania za ewentualne szkody jakie wyrządziły osoby będące na mieszkaniu, aż do problemów z Urzędem Skarbowym, który może ukarać go za ukrywanie, nieraz niemałych dochodów.

Jak szukać?

Obecnie najczęściej wybieraną opcją przy poszukiwaniu mieszkania jest Internet. Możemy znaleźć kilka lokalnych portali jak np. czy Rzeszowiak, które oferują nieraz nawet kilkaset ofert nowych wszelkiej maści mieszkań, pokoi oraz stancji do wynajęcia.

Znalezienie odpowiedniego lokum nie jest ani proste, ani tym bardziej przyjemne. Warto jednak włożyć w to nieco wysiłku, ponieważ to właśnie w naszym mieszkaniu nabieramy nowej energii i chęci do codziennych zadań i obowiązków.

Dodaj Komentarz