Rynek nieruchomości w Krakowie

Opublikowane przez ekipeo 25/02/2020 0 Komentarzy 555 odsłon

W Krakowie z roku na rok przybywa mnóstwo nowych budynków mieszkalnych, których ceny rosną w zatrważającym tempie. Już nie od dziś wiadomo, że wspomniane miasto jest mocno przeludnione. Ostatnie wieści z rynku nieruchomości donoszą, że w 2020 roku ceny mieszkań w Krakowie wzrosły aż o 14% w stosunku do zeszłego roku. Jest to największy procentowy wzrost spośród wszystkich innych miast w Polsce. Każdy mieszkaniec Krakowa zapewne zastanawia się kiedy ceny mieszkań przestaną tak drastycznie rosnąć. Niestety statystyki są jasne – Polacy coraz częściej kupują mieszkania, a ludzi w Krakowie z roku na rok przybywa, co przekłada się na wzrost cen lokali.

Mieszkania Kraków – nowe inwestycje

Kraków nieustannie rozwija rynek nieruchomości. Lokale mieszkalne są rozrywane i często sprzedawane już na etapie powstawania planu budynku. Wszak popyt na mieszkania nakręca szybką budowę, gdzie się da. Niestety, nierzadko bywa tak, że efekty takich rozwiązań są bardzo zaskakujące.

Nowe osiedle w Krakowie tuż przy torach

krakow mieszkania przy torach

W ostatnim czasie w Krakowie powstaje nowa inwestycja w rejonie Lema i al. Jana Pawła II. Plan budzi lekkie kontrowersje, bo dopuścił zabudowę mieszkaniową przy parku Lotników. O włączenie tych terenów do pobliskiego parku przez lata zabiegali mieszkańcy. Niestety przy ulicy Stanisława Lema powstają kolejne dwa bloki mieszkalne. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie przyjrzeć się dokładnej lokalizacji. Bloki powstają w bardzo bliskiej odległość od pętli tramwajowej Wieczysta. W zasadzie, balkony jednego budynku znajdują się nad pętlą. Można śmiało rzec, że bliżej do przystanku już się nie da.

Co na to deweloper? Twierdzi że nowe mieszkania “to idealna propozycja dla osób, które szukają kompromisu między tętniącym życiem miastem a cichą, spokojną i zieloną okolicą”. Plusem ma być tutaj bardzo dobra lokalizacja i połączenie z centrum miasta. Aktualnie z pętli Wieczysta nie korzystają żadne linie tramwajowe, jest to pętla awaryjna.

Planowane inwestycje deweloperskie w Krakowie

Władze Krakowa skłaniają się do wprowadzenia w życie projektu wioski olimpijskiej. Plan zostanie zrealizowany jeśli miasto dostanie szansę organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Nowe budynki planowo miałyby być zlokalizowane obok Parku Lotników Polskich w rejonie hali w Czyżynach.

Pytanie – jeżeli wioska olimpijska powstanie, to co stanie się z budynkami po zakończeniu Igrzysk? Prawdopodobnie na wzór innych miast, zostaną przekształcone w bloki z mieszkaniami komunalnymi.

Dodaj Komentarz