Rynek nieruchomości w powiecie bielskim

Opublikowane przez ekipeo 19/05/2015 0 Komentarzy 1615 odsłon

Bielsko-Biała, miasto położone u stóp Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego, nad malownicza rzeką Białą. Jest to jedno z najlepiej rozwiniętych pod względem gospodarczym, miasto w Polsce. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości właśnie w tym regionie jest rozchwytywany. Czym zachwyca nas ten region i dlaczego coraz większa ilość ludzi decyduje się na zakup mieszkań w tym regionie – odpowiedzi w artykule.

Wyjątkowa lokalizacja 

osiedle

Bielsko-Biała, jako stolica Podbeskidzia stanowi ośrodek kulturalny oraz turystyczno-wypoczynkowy. Ze względu na ciekawą architekturę znajdującą się w centralnej części oraz historię związaną z tą częścią miasta nazywana jest „Małym Wiedniem”.

Charakterystyczna lokalizacja miasta sprawia, że jest to miejsce bardzo atrakcyjne pod względem inwestycyjnym i turystycznym. Obecnie trwa rozbudowa infrastruktury technicznej oraz drogowej, która ma na celu usprawnienie nie tylko komunikacji drogowej, ale także tranzyt. Dynamiczny rozwój miasta, niski współczynnik bezrobocia, warunki sprzyjające przedsiębiorczości to tylko niektóre z zalet tego regionu.

Oferta rynku nieruchomości

Wachlarz możliwości związany z rynkiem nieruchomości w Bielsku-Białej jest bardzo szeroki. W ofertach zazwyczaj znajdują się domy, lokale i obiekty z tak zwanego rynku wtórnego. Zazwyczaj większość takich obiektów ma charakter komercyjny. Niemniej jednak obserwując rynek nieruchomości w tym regionie, przez ostatnie lata można zauważyć rozwój rynku pierwotnego. Oznacza to, że w ofertach biur nieruchomości coraz częściej można spotkać propozycji sprzedaży nowych obiektów.

Oprócz samych obiektów wielką popularnością cieszą się również działki. Warto zaznaczyć, że są to działki nie tylko przeznaczone pod zabudowę mieszkalną, ale także mające charakter inwestycyjny. Dodatkowo pojawia się coraz więcej ofert terenów posiadających wiele walorów pod względem turystycznym.

Nie można również pominąć terenów wokół miasta, które czasami osiągają nawet wyższą cenę, niż te w centrum miasta. Bielsko-Biała to teren, który przyciąga wielu kupców. Jest to świetne miejsce na rozpoczęcie swojego biznesu, a także na zbudowanie swojego azylu od codzienności.

Artykuł powstał przy współpracy z:

Dodaj Komentarz