Sale na spotkanie biznesowe

Opublikowane przez ekipeo 23/03/2015 0 Komentarzy 1637 odsłon

Podstawą prowadzenia własnej działalności jest prowadzenie niezbędnych szkoleń, spotkań i konferencji.  Warto wiedzieć, jakie sale najlepiej wybierać i jakie musi być ich podstawowe wyposażenie.

salaSale konferencyjne

Organizując konferencję bardzo dużo zależy od wyboru sali. Warunki, jakie w niej panują mogą przekładać się na efektywność wystąpień prelegentów. Biorąc pod uwagę wybór sali konferencyjnej należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • wymiary i pojemność sali,
  • możliwość zmiany układu sali,
  • odpowiedni sprzęt multimedialny.

To jednak nie wszystko. W takich salach ważne bezprzewodowy dostęp do Internetu, wygodne krzesła oraz akustyka. Warto również zwrócić uwagę na wystrój wnętrza, ponieważ zapraszając na konferencję ważnego klienta wystrój sali może odgrywać kluczową rolę. Sama barwa ścian odgrywa ważną rolę nie mówiąc już o oświetleniu i innych istotnych elementach. Świetnie przystosowanymi salami do konferencja są na przykład .

Zapraszając gości na konferencje spoza swojego miasta, warto zwrócić uwagę na lokalizację. Ważne by obiekt znajdował się blisko strategicznych punktów komunikacyjnych takie jak dworce czy lotniska. Zaproszeni goście z pewnością to docenią.

Sala komputerowa

Organizując szkolenie swoich pracowników, najlepiej jest korzystać z sali, która wyposażona jest w komputery. Dużo łatwiej jest wprowadzać nowy program operacyjny lub przeprowadzając szkolenie z oprogramowania specjalistycznego, kiedy każdy szkolony pracownik ma go przed sobą.  Pojawiające się pytania w trakcie szkolenia można od razu rozwiązać a takie praktyczne szkolenie bardziej zapada w pamięć i jest dużo bardziej skuteczniejsze niż przedstawienie instrukcji obsługi.

shutterstock_86269732Sale szkoleniowe

Przeprowadzając szkolenie niewymagające komputerów warto zadbać by sala, w której ma się odbywać dawała możliwość każdemu pracowników do robienia notatek. Najlepszym w tym przypadku jest układ sali na wzór litery „U”. Każdy uczestnik szkolenia ma dostęp do stołu, na którym może swobodnie prowadzić notatki oraz każdy dokładnie widzi prowadzącego i wyświetlane informacje.

Odpowiednie przystosowanie sal, niezależnie od tego czy jest to sala konferencyjna, szkoleniowa czy komputerowa, pozwala znacznie ułatwić i umilić spotkanie.  Sale takie jak pokazują, jak w kameralnym gronie stworzyć idealne warunki do pracy.

Warto również pamiętać o dobrym cateringu i przerwach kawowych. W trakcie takiej przerwy można swobodnie porozmawiać na tematy dotyczące spotkania lub rozluźnić się i poznać lepiej nowych klientów. Wybór sali jest wizytówką przedsiębiorstwa, dlatego warto wybierać salę z głową.

Dodaj Komentarz