Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Opublikowane przez Redakcja 27/07/2020 0 Komentarzy 437 odsłon

Wymagająca praca, obowiązki domowe, problemy finansowe czy też inne sprawy mogą powodować, że poziom stresu znacznie wzrasta i utrzymuje się przez wiele tygodni. Zestresowany człowiek jest zły, niepewny, nie ma radości z dnia codziennego, nie cieszy się dobrymi rzeczami. Z czasem nawet pojawia się przygnębienie oraz poważniejsze problemy zdrowotne. Jakie są sposoby na radzenie sobie ze stresem? Jak prostymi sposobami można się uspokoić? Poniżej kilka cennych rad.

Oddychanie

Być może to banalne, jednak prawidłowe oddychanie to najlepsza rzecz, którą może zrobić zestresowana osoba dla siebie w ciężkich chwilach. Zatrzymanie się i złapanie kilku, bardzo głębokich oddechów ma ogromne znaczenie. Specjaliści radzą wszystkim w sytuacjach bardzo stresowych, by naprzemiennie brali dużo powietrza i głośno je wypuszczali. Powtórzenie tej czynności przez chwilę powoduje, że nasze ciało się uspokaja, a głowa zaczyna „trzeźwo” myśleć.

Ćwiczenia

Nie od dziś wiadomo, że ćwiczenia to najlepszy sposób na radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami. Niektórzy wówczas chcą jeszcze bardziej podnieść sobie adrenalinę i wybierają mocne zajęcia typu boks, crossfit czy intensywne zajęcia na siłowni. Inni z kolei chcą się wyciszyć i choć na chwilę zapomnieć o nieprzyjemnych sytuacjach, które im towarzyszyły w ciągu dnia, dlatego też wybierają jogę lub medytację.

Zielona herbata i zioła

Sposoby na radzenie sobie ze stresem można znaleźć także w kuchni. I niekoniecznie tu mowa o „zajadanie stresu” czekoladą, czy też piciu ogromnych ilości alkoholu. Warto w takich właśnie ciężkich dla organizmu okresach skupić się na zdrowym, pełnowartościowym odżywianiu. Dobrze w takim trudnym okresie postawić na rożnego rodzaju zioła. Uspokajająca melisa, zioła zamiast przypraw idealnie w tym czasie zadbają o naszą wewnętrzną „formę”.

Spotkania z przyjaciółmi

Wiele osób, których w długim czasie spotyka wiele stresujących wydarzeń – zamyka się w domu przed bliskimi. Brak kontaktu z rodziną oraz znajomymi sprawia, że stres się pogłębia i nie można liczyć na pomoc nikogo innego. To duży błąd. Każdą negatywną sytuacje warto odreagować. Rozmowa z przyjacielem czy też poradzenie się kogoś z rodziny w trudnych sytuacjach – zawsze pomaga. Warto korzystać z tego rozwiązania, gdyż często jest to bardzo dobry sposób na poradzenie sobie ze stresem. Jeżeli to nie działa – być może warto poszukać pomocy u profesjonalisty, który fachowo poradzi jak konsekwentną pracą i zwykłymi ćwiczeniami można poradzić sobie ze stresem.

Dodaj Komentarz