Sprawdź, jaka antena będzie najlepsza do telewizji naziemnej!

Opublikowane przez ekipeo 13/09/2022 0 Komentarzy 251 odsłon
Sprawdź, jaka antena będzie najlepsza do telewizji naziemnej!W 2022 roku doszło do zmian systemu nadawania sygnału telewizji naziemnej. W związku z tym niektórzy z jej użytkowników musieli zainwestować w nowy telewizor lub dekoder. Aby domowa instalacja działała właściwie, niezbędny jest jeszcze jeden element, a jest nim antena. Nie wiesz, jaka antena jest najlepsza do telewizji naziemnej? Odpowiedź znajdziesz w naszym dzisiejszym wpisie.

Co jest potrzebne do odbierania telewizji naziemnej?

Niedawno wprowadzone zmiany oferują bezpłatne odbieranie telewizji naziemnej. Jedyny koszt, jaki ponosisz to ten związany z abonamentem telewizyjnym. Jednak abyś mógł rozpocząć korzystanie z tego dobrodziejstwa, musisz posiadać telewizor z tunerem DVB-T2 lub też zewnętrzny dekoder. Potrzebna będzie jeszcze antena oraz przewód, a także kilka wolnych chwil na zainstalowanie całego zestawu.

Jaką antenę do telewizji naziemnej warto wybrać?

Jak już wiesz, do odbierania telewizji będzie Ci potrzebna antena do telewizji naziemnej. Na rynku znajdziesz wiele modeli, różniących się m.in. miejscem montażu. Dostępne są urządzenia zewnętrzne, które są w stanie zapewnić najlepszą jakość odbioru. Obawiasz się, że taki montaż nie jest możliwy? W takim razie skorzystaj z anteny wewnętrznej i umieść ją blisko okna – tak zainstalowana zapewni całkiem dobry odbiór. Warto wybrać model wyposażony we wzmacniacz, który poprawi jakość sygnału.

Innym rodzajem są anteny kierunkowe, które są chętnie wybierane przez wielu użytkowników. Wymagają montażu w możliwie najwyższym miejscu – dlatego też często instalowane są na zewnętrznej ścianie budynku lub balustradzie balkonowej. Jeżeli jesteś mieszkańcem bloku – postaw na drugie rozwiązanie, czyli montaż anteny na balkonie. Montowanie jej na ścianie może okazać się dość problematyczne, m.in. ze względu na wewnętrzne regulacje wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni.

A może posiadasz już telewizor z DVB-T2? W takim razie mamy dobrą wiadomość! Jeżeli dotychczas korzystałeś z telewizji naziemnej, wymiana anteny Cię nie dotyczy. Ten rodzaj sprzętu pozwala na odbiór zarówno dotychczasowego, jak i nowego standardu emisji.

Dodaj Komentarz