Sprawność wózków widłowych

Opublikowane przez Redakcja 31/01/2013 0 Komentarzy 923 odsłon

W transporcie magazynowym niezastąpione są wózki widłowe, które ułatwiają szybkie przemieszczanie towarów, nawet tych najcięższych, w obrębie zazwyczaj bardzo przestronnego pomieszczenia. W zależności od charakteru pracy w danym magazynie wykorzystywany jest odpowiedni rodzaj wózka – widłowego lub paletowego.

W wielu przedsiębiorstwach zajmujących się transportem magazynowym podstawowym sprzętem wchodzącym w skład wyposażenia są wózki widłowe. W większych firmach, w razie awarii, na miejscu dokonywany jest również remont maszyn bądź ich czyszczenie techniczne. W codziennym użytkowaniu sprawność wózków widłowych jest bardzo ważna nie tylko dla efektywności wykonywanych obowiązków, ale też dla zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Wiele przedsiębiorstw nie dysponuje własnymi pojazdami i zwraca się w tym celu do firm prowadzących wynajem wózków widłowych. Takie maszyny są zawsze sprawne, ponieważ ich właściciel jest zobowiązany do dokonywana regularnych przeglądów technicznych. Przed udostępnieniem sprzętu każdorazowo pojazd jest ponownie sprawdzany, aby klient miał pewność co do jakości użytkowanego sprzętu.

Kontrola pojazdów jest jednak obowiązkiem nie tylko firmy prowadzącej wynajem, ale też operatora, który powinien posiadać wiedzę z zakresu budowy maszyn. Takie informacje przekazywane są w trakcie szkolenia, które kończy się przyznaniem uprawnień na operatora wózków widłowych. Osoba, kończąca taki kurs, dzięki znajomości poszczególnych części do wózków widłowych, powinna umieć natychmiast rozpoznać awarię. Wszelkie usterki muszą być zgłaszane, a po przeprowadzeniu remontu operator ponownie musi dokonać kontroli jakości pojazdu.

Dodaj Komentarz