Sprzedaż choinek z plantacji. Choinki żywe w doniczkach lub cięte

Opublikowane przez ekipeo 13/09/2022 0 Komentarzy 275 odsłon

Nie sposób wyobrazić sobie okresu świątecznego bez choinki. Dlatego każdego roku na Boże Narodzenie stawiamy w naszym salonie pięknie przystrojone drzewko, aby poczuć wyjątkową magię świąt. Właściwie gdzie i jak ono rośnie? Zdecydowana większość choinek pochodzi ze specjalistycznych szkółek. Przed sprzedażą przechodzą różne etapy, a pierwsze dwa lata spędzają jako sadzonki w szkółkarskim rozsadniku. Zanim więc trafią do naszych domów, rosną nawet przez 12 lat.

Sprzedaż choinek z plantacji. Choinki żywe w doniczkach lub cięte

Hodowla jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska, zwana również jodłą Nordmanna, to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj drzewka, które wybieramy na święta. Ma wszystko, czego można oczekiwać od idealnej choinki: równomierny kształt, miękkie i grube zielone igły. Jodła kaukaska zachwyca swoim eleganckim wyglądem. Dodatkową jej zaletą jest to, że ma mało igieł. Gęsto pokrywają drzewko pięknym, błyszczącym odcieniem zieleni, pod którym widoczne są srebrzyste paski. Co więcej, igły jodły kaukaskiej są znacznie mocniej osadzone na gałązkach i nie odpadają nawet w ogrzewanych pomieszczeniach. Ponadto nie są też zbyt kłujące, dlatego dekorowanie tego drzewka sprawia tyle radości.

Oprócz jodły kaukaskiej dużą popularnością cieszy się również świerk pospolity. Hurtownie drzewek ozdobnych oferują w okresie świątecznym piękne egzemplarze tego gatunku. Świerk jest jednym z naszych rodzimych drzew iglastych, które na stałe wpisało się w gwiazdkowe tradycje i które jak żadne inne drzewko kojarzy nam się z dziecięcymi świętami. Ma mocno rozgałęzione pędy, które pokrywają się gęsto krótkimi, ostro zakończonymi igłami. To okazały iglak o symetrycznym kształcie, u którego młode igły są jasnozielone, a z czasem stają się ciemnozielone i błyszczące. W pełni rozwinięte drzewo może osiągnąć wysokość nawet do 40 metrów, a każdego roku rośnie o 20-30 cm na wysokość i 10-15 cm na szerokość. Mniejsze okazy zdobią nasz dom zimą i cieszą oko swoim atrakcyjnym wyglądem ze stożkowatą koroną w stylu klasycznej choinki.

Sprzedaż choinek żywych

Choinki takie jak świerk czy jodła kaukaska na plantacjach oferowane są do sprzedaży jako drzewka cięte i w donicach. Świeża i pachnąca lasem choinka, która tworzy niepowtarzalną atmosferę i potęguje świąteczny nastrój, jest po prostu niezastąpiona, ale też przyjazna środowisku. Ponadto plantacje, na których specjaliści dbają o uprawę i profilaktykę biologiczną sprawiają, że choinki trafiają do naszych domów na Boże Narodzenie jako zdrowe okazy w najlepszej kondycji.

Sprzedaż choinek w doniczkach ze sprawdzonego źródła umożliwia również późniejsze posadzenie drzewka we własnym ogrodzie. Świerki czy jodły urozmaicają świąteczne dekoracje, a przy odpowiedniej pielęgnacji wytrzymają w doniczce kilka miesięcy, dzięki czemu mogą rosnąć na zewnątrz przez wiele lat. Najlepsze choinki: jodła kaukaska (https://hoho-choinka.pl/sprzedaz-hurtowa/) oraz świerk pochodzą ze szkółek, które otrzymały międzynarodowy certyfikat GlobalGAP.  Jest to uznawany na całym świecie standard produkcji rolnej, który ma na celu zapewnienie bezpiecznej i zrównoważonej produkcji z korzyścią dla konsumentów, a także producentów i handlowców. Certyfikacja ta obejmuje ochronę środowiska, dobrostan zwierząt, jak również bezpieczeństwo, zdrowie pracowników.

Jodła kaukaska oraz świerk pospolity — sprzedaż hurtowa

Kupowanie świeżych choinek, takich jak jodła czy świerk cięty, zmniejsza ilość odpadów i wspiera rolnictwo, które wyznacza najlepsze praktyki dla przyszłych pokoleń. Najłatwiejszym sposobem na zakup choinki jest udanie się do szkółki lub zamówienie w sklepie online. Jest to wygodny sposób na dostarczenie pod wskazany adres drzewka ciętego lub doniczkowego. Wystarczy wejść na stronę internetową wybranej hurtowni, wybrać rodzaj i wielkość drzewka, złożyć zamówienie i czekać na dostawę choinki.

Dodaj Komentarz