Świadomy kierowca na drodze

Opublikowane przez Redakcja 13/12/2012 0 Komentarzy 876 odsłon

Na drodze zwłaszcza w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, każdy kierowca może znaleźć się w sytuacji, w której od niego będzie zależało nie tylko zdrowie lecz i życie jego samego  oraz drugiego człowieka. By nie czuć się bezradnym, poza znajomością pierwszej pomocy warto również wiedzieć wiele bardzo istotnych rzeczy dotyczących samej jazy.

Niezachowanie podstawowych środków ostrożności na drodze może mieć tragiczne skutki dla kierowcy jak i jego pasażerów. Dlatego też warto pamiętać o zapiętych pasach w samochodzie czy poukładanych i zabezpieczonych innych przedmiotach. Dzięki takim urządzeniom jak symulator dachowania, każdy może poczuć na własnej skórze jak niebezpieczne jest niezapięcie pasów czy niezabezpieczone inne przedmioty.

Jak już wcześniej zostało to wspomniane na drodze czeka wiele niebezpieczeństw, nie tylko dachowanie, co jeżeli wpadniemy w poślizg? Umiejętności jak wyprowadzić samochód z poślizgu można nauczyć się za pomocą takiego urządzenia jak troleje czyli symulatora poślizgu. Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że w takich sytuacjach bardzo duże znaczenie ma prawidłowa pozycja za kierownicą, operowanie pedałem gazu i hamulca oraz kręcenie kierownicą.

Na koniec należy zaznaczyć, że bezpieczna jazda to również oszczędna jazda. Ważna wiedzą i umiejętnością na drodze jest ekojazda. Dzięki takiej umiejętności zmniejszysz znacznie zużycie paliwa oraz oszczędzisz układ hamulcowy i opony twojego samochodu.

Dodaj Komentarz