Świece na weselu – niestarzejący się element dekoracji

Opublikowane przez Redakcja 16/07/2020 0 Komentarzy 511 odsłon

Świece stają się bardzo ważnym elementem dekoracyjnym wykorzystywanym podczas ceremonii ślubnych i weselnych. Wspaniale podkreślają uroczysty charakter imprezy, wprowadzają niezwykły, magiczny nastrój. Jak pięknie wyeksponować świece podczas weselnego przyjęcia? Jakich akcesoriów użyć?

 

Niezastąpione świece walce

Spośród wielu modeli świec, które można wykorzystać jako weselne dekoracje, warto postawić na świece walce. Dlaczego? Po pierwsze, mają piękną, regularną i neutralną formę, doskonale komponująca się z innymi dodatkami. Po drugie, ze względu na ich wielkość, są jednymi z najdłużej palących się świec. Po trzecie, można je łączyć z najróżniejszymi akcesoriami, tworząc ciekawe stylizacje – na przykład wykorzystać duże świece do lampionów, świeczników, ozdobnych pojemników. Jakie są najciekawsze opcje?

stół świece

Świece walce w lampionach

Fantastycznym elementem dekoracyjnym stołów weselnych i całej przestrzeni sali mogą być lampiony. Zarówno te małe, jak i duże będą się świetnie prezentować. Zaletą większych lampionów jest to, że można umieścić w nich większe, a zatem dłużej palące się świece. I oczywiście świece walce idealnie się do tego nadają. Warto wykorzystać lampiony z ozdobnymi elementami, które, oświetlane przez płomień świecy, będą rzucać dekoracyjne cienie. Poza kwestiami estetycznymi, ważne są też aspekty praktyczne – dzięki zamknięciu w lampionie, płomień świecy jest właściwie zabezpieczony.

 

Świece w szkle

Świece doskonale nadają się do palenia w szklanych pojemnikach. A same pojemniki mogą być kolejną ozdobą stołu. Opcji jest tu naprawdę wiele – począwszy od bardzo prostych, ascetycznych w formie pojemników, przez ożywiające stół kolorowe szkło, które może mieć najróżniejsze, ozdobne faktury, po duże i wyższe pojemniki przypominające wazony. Dodatkowo, szklane pojemniki można udekorować przy pomocy innych materiałów – na przykład pięknych koronek, wstążek, zawieszek.

Podobnie jak w przypadku lampionów, szklane pojemniki na świece walce są bardzo praktyczne – właściwie chronią płomień świecy, sprawiają, że wypala się ona równomiernie.

świece lilie

Świece walce stopniowane

W niektórych przypadkach, możemy pozwolić sobie na użycie wolnostojących świec, które nie będą w żaden sposób osłonięte. Korzystając z dedykowanych podstawek, warto stworzyć proste w formie dekoracje, składające się z samych świec. Takie kompozycje będą świetnie współgrać ze stylizacjami utrzymanymi w nowoczesnej konwencji. Doskonale sprawdzają się tu świece walce stopniowane – o różnej wysokości. W takich zestawieniach warto zagrać kolorem – na przykład wprowadzić złote czy srebrne świece w metalicznym wariancie.

Dodaj Komentarz