System ogrzewania nadmuchowego, czyli komfort cieplny i nie tylko w naszym domu

Opublikowane przez ekipeo 20/09/2016 0 Komentarzy 2049 odsłon

Tradycyjny system ogrzewania odbywa się zazwyczaj za pomocą ogrzewania grzejnikowego. Ogrzewanie nadmuchowe to zaś system, gdzie ciepło jest transportowane poprzez system kanałów wentylacyjnych, które zazwyczaj znajdują się w suficie lub podłodze.

home

System wielofunkcyjny

To, co odróżnia system ogrzewania nadmuchowego od tradycyjnego układu grzewczego, to przede wszystkim mniejsze zużycie energii (nawet do 30 proc.), o wiele mniejsza awaryjność systemu oraz wyjątkowo wysoki komfort jego użytkowania. System ogrzewania nadmuchowego może nie tylko skutecznie grzać budynek mieszkalny, ale również zapewnia skuteczną wentylację z filtracją oraz optymalne nawilżanie powietrza przez 365 dni w roku. Ogrzewanie nadmuchowe to nie tylko komfort cieplny w czasie mroźnej zimy, ale także przyjemny chłód powietrza w czasie upalnego lata o właściwej wilgotności, które jest pozbawione wszelkich zanieczyszczeń oraz alergenów.

Dowolna konfiguracja systemu

Dzięki swej konstrukcji oraz zastosowaniu najwyższej jakości elastycznych przewodów w systemie ogrzewania nadmuchowego http://www.bh-res.pl/oferta/przewody-elastyczne/, całą instalację można dowolnie konfigurować w zależności od konkretnych pomieszczeń, a nawet pór roku. Przewody mogą być wykonane m.in. z blachy ocynkowanej, a także pianki poliuretanowej lub waty szklanej pokrytej folia aluminiową. System ogrzewania nadmuchowego zapewnia niezależny mikroklimat w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu każdy domownik będzie mógł cieszyć się własnym preferowanym komfortem termicznym w swoim pokoju.

Sposób działania

W systemie ogrzewania nadmuchowego ciepło rozprowadzane jest po budynku mieszkalnym za pomocą powietrza, a nie wody, jak to jest w przypadku tradycyjnych grzejników lub ogrzewania podłogowego. Doprowadzane powietrze jest bezpośrednio podgrzewane w piecu (gazowym, olejowym, elektrycznym) lub pompie ciepła, a następnie w wyniku wymuszonej cyrkulacji oraz systemu kanałów wentylacyjnych, ogrzane powietrze rozprzestrzenia się po całym wnętrzu budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenia mieszkalne zostają ogrzane nawet w kilkanaście minut, nie powodując tym samym powstawania gorących i chłodnych miejsc, jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania grzejnikowego. Dzięki niskiej bezwładności systemu ogrzewania nadmuchowego możliwe jest kontrolowanie klimatu w budynku i poszczególnych pomieszczeniach z dokładnością co do minuty.

Główne zalety

Atuty systemu ogrzewania nadmuchowego to przede wszystkim: bardzo wysoka sprawność ogrzewania, brak we wnętrzach grzejników, co pozwala na swobodę w urządzaniu poszczególnych pomieszczeń oraz niskie koszty związane z eksploatacją całego systemu.

Dodaj Komentarz