Szafki na buty – czyli praktyczne rozwiązanie przy dużej liczbie domowników

Opublikowane przez ekipeo 24/04/2018 0 Komentarzy 1618 odsłon

Buty są chyba jednym z najbardziej lubianych – obok oczywiście bielizny – elementów garderoby wśród kobiet. Nadają charakteru całej stylizacji, dlatego tak ważne jest, aby posiadać co najmniej jeden, a najlepiej dwa kolory w każdym fasonie. Niestety nawet taka liczba butów okazuje się czasem niewystarczająca, a kuszącym ze sklepowych półek kolejnym parom również trudno się oprzeć. Jedna kobieta w domu to co najmniej 4-10 par butów. Jednak nie możemy zapominać tutaj o mężczyznach, którzy również mają swoje potrzeby w tym zakresie. Im większa liczba domowników, tym par obuwia będzie więcej, a nasze mieszkanie – jeśli go w porę nie okiełznamy – zacznie szybko przypominać obuwniczy salon outletowy. Co oczywiście nie jest zbyt korzystnym dla niego porównaniem.

Szafki na buty – remedium na chaos w przedpokoju i nie tylko

Szafki na buty są świetnym sposobem na uporanie się z nieporządkiem, który na stałe zagościł w Twoim przedpokoju. Jeśli trudno jest Ci się przedostać do drzwi wejściowych, a po powrocie do domu wita Cię morze obuwia, które trudno jest przekroczyć, to jest to doskonały powód do tego, aby w końcu zainwestować w szafkę na buty. Dzięki niej zdejmowane przez domowników buty będą szybko usuwane z podłogi, pozostawiając ją wolną od zbędnych na niej akcesoriów i ułatwiając poruszanie się po przedpokoju. Szafkę na buty docenimy szczególnie, jak w naszym domu mieszka duża rodzina lub po prostu jesteśmy właścicielami dużej ilości obuwia.

szafki na buty

Jak wybrać szafkę do przedpokoju?

Im szafka na buty będzie bardziej pojemna, tym lepiej dla nas. Pozwoli nam to na umieszczenie w niej większej ilości butów i pozbycie się problemu zagraconego przedpokoju na dłużej. Jeśli pomieszczenie wejściowe należy do wąskich, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup długiej szafki. W przypadku, gdy swoim kształtem przypomina kwadrat, możemy pokusić się o szerszą szafkę, w której z pewnością umieścimy nieco więcej obuwia.

Dlaczego szafka na buty jest praktycznym rozwiązaniem?

Oprócz oczywistego faktu – uporania się z nieporządkiem przy wejściu do mieszkania – szafki niosą ze sobą dodatkowe korzyści z ich zastosowania. Umieszczone w szafkach buty będą wolniej niszczały, co sprawi, że dłużej będziemy mogli cieszyć się ich bardzo dobrym stanem. Pamiętajmy jednak, że zanim schowamy obuwie do szafki powinniśmy je wyczyścić i wypastować, pozwoli nam to zachować je dłużej w bardzo dobrej kondycji.

Co więcej, szafki mogą nam służyć również jako siedzisko w przedpokoju. Doskonale sprawdzą się zatem przy zakładaniu butów, jak i oczekiwaniu na innych domowników.

Dodaj Komentarz