Szklane dodatki w naszym mieszkaniu

Opublikowane przez Redakcja 28/07/2014 0 Komentarzy 1323 odsłon

Barwne, szklane przedmioty od zawsze fascynowały człowieka. Witraże, magiczne przedmioty i szklane kule intrygowały i intrygują. Są subtelne i eleganckie, pięknie prezentują się we wnętrzach. Migoczą w nich promienie słońca i wspaniale odbijają światło, dzięki czemu mogą zmienić wnętrze nie do poznania. Szklane dodatki w mieszkaniu możemy wykorzystać na wiele sposobów. Do wyboru mamy najróżniejsze kształty, kolory i odcienie. Wszystko po to, aby nasze wnętrza były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

5

  1. Dziś coraz częściej zdajemy sobie sprawę ze znaczenia dodatków. Unikamy przypadkowych zakupów i akcesoria staramy się dobierać przemyślanie i bez pośpiechu. Czerpiemy inspiracje z różnych źródeł, a następnie wdrażamy pomysły do swoich mieszkań. Tak też stało się z popularnymi dodatkami i akcesoriami ze szkła, które coraz częściej pojawiają się w naszych czterech ścianach. Najważniejsze, by były odpowiednio dobrane.
  2. Spore pole do popisu daje nam wybór odpowiedniej lampy. Mowa tu nie tylko o lampach sufitowych, ale także ściennych czy stojących. Tą ostatnią możemy postawić praktycznie wszędzie – niedaleko stołu, obok kanapy czy przy fotelu, na którym pogrążamy się w lekturze. Na rynku znajdziemy ogromny wybór pięknych kloszy: mlecznobiałych czy podbarwianych. Gra światłem może całkowicie zmienić wnętrze i nadać mu unikalnego wyrazu.
  3. Do łask powracają także kryształy. Warto je wykorzystać i uczynić z nich modny dodatek. Sięgnijmy po różne, pozornie niepasujące do siebie przedmioty, wykonane z tego cennego kruszcu. Naczynia, kieliszki czy bomboniery są nie tylko klasyczne, ale i eleganckie, dzięki czemu sprawdzą się w każdym wnętrzu i nadadzą pomieszczeniu szyku. Kryształowe wazony będą prawdziwą ozdobą zarówno żywych, jak i sztucznych kwiatów czy gałązek.
  4. Szkło możemy być także świetnym uzupełnieniem stylowych mebli. Urządzając pomieszczenie możemy wybrać częściowo przeszklone meble lub po prostu dodać do nich szklane elementy. Świetnie prezentują się również zdobienia na szklanym blacie stołu. Przy stosowaniu tego rodzaju zabiegów zwróćmy uwagę na to, aby dobrze się ze sobą komponowały i współgrały z pozostałymi dodatkami i sprzętami w danym pokoju.
  5. Zadbajmy o właściwe wyeksponowanie szklanych dodatków. Pamiętajmy, by ich ilość w danym pomieszczeniu była ograniczona. Nastrojowe świeczniki, kolorowe wazony czy ozdobne naczynia to uniwersalny sposób na odmienienie naszego wnętrza. I na dodatek – jaki efektowy!

Przy współpracy www.krasinskiego58.homeinvest.pl

Dodaj Komentarz