Tektura falista – niezawodny od lat system pakowania

Opublikowane przez ekipeo 27/02/2020 0 Komentarzy 1066 odsłon

Tektura falista produkt, który był, jest i zapewne jeszcze długo będzie funkcjonował w naszej gospodarce. Ma wszechstronne zastosowanie. Jest niezwykle przydatny zarówno w życiu codziennym, przemyśle, jak i handlu. Dowiedzmy się zatem czegoś więcej na temat faktury opakowań, z którymi spotykamy się na co dzień.

Tektura falista – charakterystyka produktu

Tektura falista jest materiałem, który powstaje z dwóch warstw papieru. Jedna z nich jest płaska, natomiast druga pofalowana. Może też występować w postaci trzywarstwowej, gdzie wówczas dwie warstwy przyjmują kształt harmonijki. Wysoka jakość wykonania i jej pofalowanie, sprawiają, że jest bardziej elastyczna, przez co dobrze amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza przed uszkodzeniami i wszelkimi otarciami.

Wielką zaletą faktury falistej jest jej ekologiczny materiał, który powstaje głównie z przetwarzania materiałów drzewnych. Stworzona w wyniku recyklingu, jest biodegradowalna, a przez to proekologiczna, co w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej cenione.

Tektura falista

Zastosowanie tektury falistej

Tektura falista ma swoje szerokie zastosowanie w branży opakowaniowej. Jej mocniejszy rodzaj, będzie służył do wyrobu pudełek kartonowych, opakowań ozdobnych czy też jako sposób na zabezpieczenie. Wzmacnia przesyłki, wypełnia wolne przestrzenie, czy też jako sztywny materiał, pełni funkcje przekładki, między przedmiotami, chroniąc te delikatniejsze jak np. szkło.

Tektura falista równie dobrze sprawdza się podczas remontów. Chroni podłogi, meble, blaty i inne powierzchnie przed niepotrzebnymi uszkodzeniami czy zarysowaniami. Jest także dobrym produktem izolacyjnym i termicznym.

Przemysł spożywczy także wykorzystuje właściwości jakie posiada tektura falista. Jeden z jej rodzajów nadaje się do kontaktu z żywnością, chroniąc ją podczas transportu, przenoszenia czy przechowywania. Papier falisty jest także stosowany w cukiernictwie.

Tektura falista jest składnikiem wielu opakowań, wykorzystywanych na szeroką skalę w gospodarce. Jest produktem, który główną rolę odgrywa w branży opakowaniowej, ale też ma swoje dobre zastosowanie w gospodarstwie domowym czy przemyśle spożywczym. Jest praktyczny i łatwo dostępny, przez co tak popularny od lat. Dużą zaletą tektury falistej jest to, że powstaje z recyklingu i po spełnieniu swojej roli, również mu podlega. Jest jak najbardziej zgodna z naturą, co sprawie, że wiele sektorów gospodarki po nią sięga.

Dodaj Komentarz