Trybuny sportowe, rodzaje i zalety

Opublikowane przez Redakcja 06/08/2013 0 Komentarzy 1818 odsłon

W dzisiejszych czasach zaprojektowanie stadionu to skomplikowane przedsięwzięcie, za sprawą tego, że mamy szeroki dostęp wyposażenia, które możemy wykorzystać. Najważniejsze są tak naprawdę zarówno dla organizatorów jak i dla publiczności trybuny.

186308.3Dzisiaj trybuny sportowe dostępne są w opcji stałej i teleskopowej, czyli inaczej składanej. Cechuje je to, że jeśli trybuny nie są używane to można krzesełka złożyć, dzięki czemu nie brudzą się i nie są narażone na działania czynników zewnętrznych takich jak warunki atmosferyczne typu grad czy zwykły deszcz. Nowością na rynku stały się trybuny teleskopowe, które nie wymagają ręcznego składania poszczególnych krzesełek a można to zrobić za pomocą pilota. Ten rodzaj trybun nadaje się świetnie do obiektów otwartych, albo sezonowych, gdyż później można zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Z kolei trybuny stałe wiadomo, lepiej będą sprawdzać się w obiektach zamkniętych, gdzie nie ma narażenia na czynniki zewnętrzne.

W przypadku trybun teleskopowych, warto pamiętać o tym, że bardzo istotne jest rozłożenie odpowiednie, gdyż trzeba wziąć pod uwagę to, że ta konstrukcja będzie utrzymać duży ciężar, a kibice przychodzący na stadion chcą mieć pewność tego, że nie grozi im żaden wypadek. Już przy projektowaniu trzeba zważać na to, że stadion jest także miejscem sporów pseudokibiców, gdzie trybuny przy każdym zamieszce są niszczone i nadają się do naprawy bądź całkowitej wymiany. Dodatkowo należy pamiętać, że dobre rozmieszczenie poszczególnych krzesełek, sprawia, że trybuna sportowa, umożliwia szybkie i sprawne opuszczenie obiektu przez widzów, zapobiegając niepotrzebnym przestojom i tłokom.

 

Dodaj Komentarz