Turystyczne dzielnice Krakowa

Opublikowane przez ekipeo 09/08/2012 0 Komentarzy 997 odsłon

Wybierając się na wycieczkę do Krakowa trzeba zarezerwować sobie więcej niż jeden dzień, bo  warto zwiedzić kilka zabytkowych dzielnic miasta, a nie ograniczać się tylko do Wawelu, czy Starego Miasta.

Oczywiście miłośnicy historii obowiązkowo muszą wybrać się na Wzgórze Wawelskie, które przez wiele lat stanowiło siedzibę królów i książąt polskich. Aktualnie dla zwiedzających udostępniony jest Skarbiec Koronny, królewskie komnaty oraz niezwykle interesujące ekspozycje muzealne w Zamku Królewskim. Nie ulega wątpliwości, że największy kompleks zabytków architektonicznych znajduje się jednak na krakowskim Starym Mieście w ramach Głównego Rynku. Warto tutaj wymienić chociażby gotycki kościół Mariacki, Sukiennice, czy Bramę Floriańską, stanowiącą pozostałość po murach obronnych miasta jeszcze z okresu średniowiecza. Turyści zdają sobie jednak sprawę, że znaleźć tanie noclegi w Krakowie nie jest łatwym zdaniem, dlatego też decydują się na wypoczynek w innych, równie pięknych dzielnicach miasta.

Niedaleko Barbakanu jest krakowski Kleparz, nie od dziś kojarzony z miejscem targu i Placem Matejki ze słynnym Pomnikiem Grunwaldzkim. Z kolei na Kazimierzu zwłaszcza w okresie zimowym można znaleźć naprawdę tani nocleg. Kraków w tej dzielnicy tętni bowiem życiem zwłaszcza latem, kiedy to rzesze pielgrzymów przyjeżdża do kościoła Bożego Ciała, czy do Sanktuarium świętego Stanisława na Skałce z tzw. Kryptą Zasłużonych artystów i naukowców. Po drugiej stronie Wisły mamy krakowskie Podgórze, który ze względu na ciekawe zabytki, piękną przyrodę i bogatą historię stanowi miejsce spotkań biznesowych, mimo, że w tej dzielnicy ciężko znaleźć kompleksowo wyposażone sale konferencyjne. Kraków zaprasza więc do wycieczek poza Stare Miasto w odleglejsze, a równie urokliwe dzielnice miasta.

Dodaj Komentarz