Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej – obierz najlepszy kierunek techniczny!

Opublikowane przez Redakcja 15/07/2014 0 Komentarzy 1192 odsłon

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie, jako jedna z pierwszych niepublicznych szkół wyższych w Polsce, kształci nieprzerwanie od 22 lat.

4

UTH powstała w wyniku połączenie Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Cła i Logistyki w Warszawie. W wyniku współpracy obu jednostek nowo powstała placówka edukacyjna zyskała jeszcze większe możliwości dydaktyczno-naukowe w postaci profesjonalnego zaplecza badawczo-laboratoryjnego, stając się tym samym najbardziej nowatorską i praktyczną uczelnią w Polsce.

Uczelnia Techniczno-Handlowa, zajmująca najwyższe miejsca w rankingach uczelni niepublicznych w naszym kraju, oferuje atrakcyjne kierunki i specjalności konkretnie dostosowane do wymogów dzisiejszego rynku pracy. Uczelnia zmienia swój profil nauczania, koncentrując się głównie na kierunkach technicznych, odpowiadając tym samym na zapotrzebowanie zgłaszane przez pracodawców.

UTH stawia przede wszystkim na edukację poprzez praktykę. Jako jedna z niewielu uczelni niepublicznych posiada unikalną w skali kraju ofertę kierunków inżynieryjnych – Transport i Budownictwo z wieloma specjalnościami. Dzięki środkom unijnym Uczelnia rozwija propozycję kierunków inżynieryjnych w oparciu o współpracę z polskimi branżowymi instytutami (Instytut Transportu Samochodowego (ITS), Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT), Instytut Badawczy Dróg i Mostów (IBDiM)).

W nowo stworzonym przez placówkę programie specjalności poświęcono ponad 30 procent czasu nauczania tylko i wyłącznie na praktyczne zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszych pracowni badawczych. Pozwala to w profesjonalny sposób przygotować absolwentów Uczelni do podjęcia w przyszłości pracy na specjalistycznych stanowiskach wymagających wysokich kwalifikacji zawodowych.

Na kierunku „Transport”, w ramach umowy o współpracy, Uczelnia korzysta z wielostanowiskowych laboratoriów Instytutu Transportu Samochodowego, w tym głównie z takich jednostek organizacyjnych, jak:

• Centrum Ochrony Środowiska,

• Centrum Badań Materiałowych,

• Zakładu Procesów Diagnostyczno-Obsługowych,

• Centrum Zarządzania i Telematyki Transportu;

Na kierunku „Budownictwo” do dyspozycji studentów oddana zostaje rozbudowana baza laboratoryjna Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, w tym:

• Laboratorium Betonu,

• Laboratorium Diagnostyki Nawierzchni,

• Laboratorium Geotechniki,

• Pracownia Lepiszczy Bitumicznych,

• Pracownia Technologii Nawierzchni,

• Pracownia Chemii i Ochrony Środowiska,

• Laboratorium Badań Konstrukcji Mostowych,

• Pracownia Betonów i Kruszyw;

Transport i Budownictwo na Wydziale Inżynieryjnym UTH to kierunki skierowane przede wszystkim do osób zainteresowanych zagadnieniami technicznymi i organizacyjnymi transportu oraz chętnych do uzyskania szerokich kompetencji z zakresu projektowania, wykonawstwa, remontów i eksploatacji obiektów budowlanych.

chodkowska2Wysoce praktyczne przygotowanie studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej do kariery zawodowej sprawia, że absolwenci opuszczający mury placówki są pierwszym wyborem dla pracodawców poszukujących wykwalifikowanych specjalistów do pracy w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Od 12 maja trwają zapisy na nowy rok akademicki 2014/2015. Zgłoszenia można kierować wygodną drogą online, za pośrednictwem strony internetowej Uczelni.

Więcej informacji na: www.uth.edu.pl

Dodaj Komentarz