Urządzanie współczesnej łazienki

Opublikowane przez ekipeo 05/06/2012 0 Komentarzy 1265 odsłon

Łazienka na obecną chwilę przestała funkcjonować jedynie jako zwykłe pomieszczenie, a zaczęto w niej stosować takie same równie szlachetne i drogie materiały jak w innych częściach domu. Obecnie projektując jej wnętrze liczy się przede wszystkim minimalizm, ale również poczucie wygody i relaksu, dzięki czemu miejsce łazienki coraz częściej zajmują prawdziwe pokoje kąpielowe.

Decydując się na taki krok zaleca się dysponować nieco większą przestrzenią niż klasyczna łazienka. Dzięki temu aranżując jej wnętrze jest dosyć miejsca, aby wyznaczyć część do codziennej higieny oraz drugą strefę oazy spokoju i relaksu, w której po całym dniu można zregenerować siły. Wyposażenie jakie znajdzie się w takim pomieszczeniu zależy przede wszystkim od preferencji właściciela domu. Przestrzeń użytkową można powiększyć zamieniając wannę na prysznic lub szklaną przegrodę. Komfort kąpieli można również pogodzić z ergonomią stosując niewielką wannę połączoną z prysznicem.

Kolejnym elementem wyposażenia jest umywalka, która wcale nie musi być umieszczana w centralnej części łazienki. Dziś popularnym rozwiązaniem są umywalki narożne, które wcale nie muszą być duże i głęboko, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni. Dobrym zabiegiem będzie umiejscowienie pod nią szafki na podręczne przybory. Wyjątkowy efekt można również uzyskać poprzez same materiały jakie zostaną użyte. Glazura w ciepłych barwach przepięknie podkreśli biel elementów sanitarnych.

Pozostały sprzęt jak suszarka, pralka także warto dyskretnie ukryć, aby nie burzyły wystroju. Dużym plusem przy projektowaniu łazienki jest fakt, że profesjonalna i dobrej jakości ceramika jest dostępna w niskich cenach, dzięki czemu oryginalne wnętrze można uzyskać praktycznie w każdym domu.

Dodaj Komentarz