Używane samochody coraz popularniejsze wśród Polaków!

Opublikowane przez ekipeo 24/11/2020 0 Komentarzy 494 odsłon
Umowy kupna-sprzedaży na rynku motoryzacyjnym w Polsce dotyczą w większości używanych samochodów. Decyduje o tym głównie czynnik ekonomiczny – auto z drugiej ręki jest tańsze niż pojazd z salonu.

Bogaty wybór, duże możliwości

Cechą charakterystyczną rynku używanych samochodów w Polsce jest bogata i zróżnicowana oferta. Z racji na dużą rozpiętość cenową na zakup auta pozwolić sobie mogą również osoby dysponujące skromniejszymi zasobami finansowymi. Łatwiej też znaleźć egzemplarz odpowiadający konkretnym potrzebom i preferencjom pod względem marki, modeli i standardu wyposażenia. Samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej, ale także w komisie czy salonie specjalizującym się w sprzedaży używanych pojazdów. Jak podkreślają eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, za zakupem w sprawdzonym komisie lub salonie przemawia gwarancja jakości pojazdu oraz bezpieczeństwa transakcji.

Używane samochody

Liczy się nie tylko cena

Aspekt finansowy to dla wielu kierowców podstawowa przesłanka decydująca o zakupie samochodu z drugiej ręki. Równocześnie wszystkim zależy na tym, aby auto było sprawne, mało awaryjne i niezbyt drogie w utrzymaniu. Wybierane są raczej sprawdzone, popularne modele, np. marki Ford. Dealer Warszawa to jedno z miejsc, gdzie można obejrzeć i sprawdzić wybrane auto.

Używane samochody w Polsce

Rodzimi kierowcy najczęściej rozglądają się za autami do 20 tys. zł. Za taką kwotę raczej nie ma co marzyć o zakupie kilkulatka w doskonałym stanie technicznym. Przeważnie w rachubę wchodzą starsze egzemplarze z importu, o średnim przebiegu wynoszącym 175 tys. km. Oprócz wspomnianego już wcześniej Forda spore zainteresowanie wzbudzają takie marki jak: BMW, Volkswagen, Audi czy Opel. Tylko niewielki odsetek nabywców deklaruje chęć nabycia używanego auta za więcej niż 50 tys. zł. W Polsce zdecydowanie najwięcej transakcji kupna-sprzedaży przeprowadzanych jest w województwie mazowieckim. Wzrost sprzedaży używanych samochodów to trend widoczny nie tylko w Warszawie i okolicach, ale w skali ogólnokrajowej.

Dodaj Komentarz