W jaki sposób odłożyć trochę pieniędzy

Opublikowane przez ekipeo 13/09/2012 0 Komentarzy 947 odsłon

Stałe źródło dochodów bez wątpienia należy do podstawowych czynników, o jakie musi zadbać każdy człowiek. Pieniądze są w stanie zapewnić godne życie w życiu codziennym, lecz dobra praca to także zapewniona przyszłość poprzez odkładane składki na emeryturę, jaką będziemy pobierać na starość. Jej wysokość niestety jednak z reguły odbiega od oczekiwań posiadaczy, dlatego też warto zainteresować się również innymi metodami zbierania pieniędzy.

Podstawowym błędem popełnianym podczas składowania pieniędzy jest ich zbieranie na najzwyklejszych koncie. Oszczędzanie na emeryturę większości ludzi powinno się kojarzyć przede wszystkim z otwarciem rachunku oszczędnościowego. Aby widocznie oddzielić kwoty przeznaczone do spożytkowania od tych, które chcemy przetrzymać na kiedyś, świetnym pomysłem może się okazać otwarcie drugiego konta bankowego, po czym przelewanie na nie części pieniędzy, które zostaną po opłaceniu wszelkich opłat.

Innym sposobem na zbieranie oszczędności mogą być tzw. obligacje skarbowe. Co jakiś czas wypuszczane są papiery dłużne, których zakupu może dokonać praktycznie każdy. Wydane na nie pieniądze zwracają się i to, co więcej często z bardzo dobrymi odsetkami. Każdy z tych dokumentów ma swoją ważność swoją, po upłynięcie której państwo polskie odkupuje je od nas. Tym samym jest to niezwykle łatwy, aczkolwiek skuteczny sposób na oszczędność.

Wszystkich zainteresowanych oszczędzaniem powinny także zainteresować polisolokaty. Są one niczym więcej jak specjalnymi lokatami, łączącymi w sobie ubezpieczenie na życie. Gwarantowany zysk na stałym poziomie to idealny sposób na uzbieranie pewnej sumy pieniędzy. Trzeba jednak mieć na uwadze ważność tego typu kont, która mieści się w przedziale 1-3 lat. Nie należy, więc skupiać się na jednym sposobie. Zamiast tego warto wypróbować kilku rozwiązań i dostosować najlepsze do swoich potrzeb.

Więcej na:

Dodaj Komentarz