Wejherowo to nie tylko kalwaria!

Opublikowane przez Redakcja 04/07/2014 0 Komentarzy 1142 odsłon

Wejherowo znamy przede wszystkim dzięki kalwarii, zwanej przez wielu Kaszubską Jerozolimą. Jednak nie jest to jedyne miejsce, które warto w tym urokliwym mieście zobaczyć. Atrakcji jakie Wejherowo może zaoferować wszystkim przybywającym tam jest wiele. Najwyższy czas się o tym przekonać…

Serce Miasta

Sercem Wejherowa jest Plac Jakuba Wejhera wraz z jego pomnikiem, ustawionym w samym centrum, czyli rynek. To właśnie tam odbywają się oficjalne uroczystości oraz spotkania mieszkańców. W jego obrębie znajduje się wiele nastrojowych kawiarenek, restauracji i architektoniczna chluba miasta – Ratusz. Obecny budynek jest już trzecią budowlą z kolei, jednak posiada połączenie cech swoich dwóch poprzedników.

zdjecie,600,129105,20100829,wejherowo-rynek

Co warto w Wejherowie zobaczyć?

Wiele. To jedyna najsłuszniejsza odpowiedź. Zabytków zarówno świeckich jak i kościelnych jest naprawdę bardzo dużo. Do pierwszej wymienionej z grupy zaliczyć możemy miejsca takie jak Pałac Keyserlingków i Przebendowskich, w którym dziś mieści się Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Park Miejski. Okolica miasta, wraz ze swoim bajkowym klimatem jest idealnym miejscem do długich spacerów. Wszyscy amatorzy aktywnego wypoczynku będą zadowoleni. Wśród zabytków o charakterze sakralnym wymienić możemy tak wspaniałe budynki jak Kościół św. Anny, w kryptach którego spoczywa sam Jakub Wejher.

Strona Prezydenta Miasta Wejherowo: KrzysztofHildebrandt.pl
Oficjalna strona miasta: Wejherowo.pl

Dodaj Komentarz