Współpraca ajencyjna

Opublikowane przez Redakcja 02/10/2012 0 Komentarzy 1207 odsłon

Założenie własnego sklepu w dzisiejszych czasach nie stanowi problemu, nawet dla osób które nie posiadają dosyć dużego kapitału lub też obawiają się ryzyka związanego z inwestycją. Należy zauważyć że na polskim rynku coraz częściej pojawiają się tak zwane sklepy sieciowe, które działają na zasadzie współpracy ajencyjnej.

Ajencja to forma współpracy pomiędzy etatem a franczyzą, stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które marzą by prowadzić własny sklep, ale obawiają się dużego ryzyka lub nie posiadają środków na ten cel. Działa to w ten sposób, że osoba decydująca się na tego typu rozwiązanie, prowadzi działalność na własny rachunek, ale w placówce należącej do właściciela sieci. By zostać ajentem należy być osobą przedsiębiorczą, znająca dobrze daną branżę w której chce się działać oraz umieć zarządzać personelem.

Jedną z bardziej znanych sieci działającej na zasadzie ajencji jest Żabka Polska sp. z o.o., której prezesem jest Jacek Roszyk. Żabka posiada około 2500 sklepów które prowadzone są na zasadzie współpracy ajencyjnej. Przedsiębiorcy dostają w podnajem lokale które są wyposażone i wyremontowane wraz z towarem w kredycie kupieckim.

Prowadzenie biznesu w takiej formie niesie za sobą wiele korzyści po obu stronach umowy. Dla sieci to z pewnością pozbycie się formalności związanych z zatrudnianiem i utrzymaniem  pracowników, gdyż to zadanie należy do ajenta. Z kolei ajent nie musi przeznaczać własnych pieniędzy na otwarcie własnego biznesu.

Dodaj Komentarz