Wybór klimatyzatora – na co zwrócić uwagę?

Opublikowane przez Redakcja 09/11/2012 1 Komentarz 1628 odsłon

Klimatyzacja to idealne rozwiązanie w upalne dni jak i te chłodniejsze, w Polsce coraz częściej montowana jest nie tylko w dużych firmach ale i prywatnych domach i mieszkaniach. Za nim jednak podejmiemy decyzję o wyborze klimatyzacji, należy dokładnie określić swoje oczekiwania względem tego urządzenia, a mianowicie czy  klimatyzator ma tylko chłodzić powietrze, czy też je ogrzewać, osuszać, oczyszczać ewentualnie dodatkowo jonizować. Te kwestie są bardzo istotne, ponieważ mają duże znaczenie i wpływ na komfort i koszty użytkowania sprzętu.

Klimatyzacja – parametry doboru , czyli co warto wiedzieć za nim kupisz urządzenie. Istotna przy dobrze klimatyzacji jest informacja o kubaturze pomieszczenia czyli nic innego jak wymiary powierzchni w której ma być zainstalowany klimatyzator. Dane jakie warto wiedzieć oprócz wymiarów pomieszczenia to liczba osób przebywających w nim, liczba urządzeń emitujących ciepło czyli lodówka, komputer. Ważnym elementem przy doborze klimatyzacji są okna, a dokładnie ich ilość, rozmieszczenie oraz położenie względem kierunku światła.

Poziom hałasu klimatyzatora to kolejny parametr jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, niestety te najcichsze urządzenia z reguły są najdroższe, dlatego jeżeli nie posiadasz dużej gotówki dobrym rozwiązaniem jest zakup klimatyzacji charakteryzującej się poziomem hałasu 40–50 dB. Podobno taki poziom nie jest uciążliwy dla ludzkiego ucha.

Klasa energetyczna, jest istotna przy zakupie większości urządzeń, które pobierają prąd. Na koniec warto zwrócić uwagę także na takie parametry jak: przepływ powietrza, rodzaj czynnika chłodzącego, prędkość wentylatora oraz zakres temperatury.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.wentylatorysklep.pl/

There is 1 Comment

  1. Magda pisze:

    Ciekawy wpis, zawarte w nim porady z pewnością okażą się być dla mnie przydatne, ponieważ mam w planach zakup klimatyzatora. Na początku myślałam o kupnie przenośnego klimatyzatora, jednak zdecydowałam się na tradycyjną klimatyzację, ponieważ według mnie lepiej radzi sobie ona z chłodzeniem/ogrzewaniem pomieszczenia i oczyszczaniem powietrza z zanieczyszczeń, takich jak pyłki czy kurz, a ponadto pracuje znacznie ciszej. Zaciekawiła mnie firma – http://www.klimatyzacja-wroclaw.pl/, która oferuje nowoczesne wzornictwo klimatyzacji, dlatego zastanawiam się nad skorzystaniem z ich oferty :).

Dodaj Komentarz