Wynajem maszyn przemysłowych dla firm – czy to się opłaca

Opublikowane przez ekipeo 30/07/2017 0 Komentarzy 1511 odsłon

Cena, jaką firmy z branży przemysłowej muszą płacić za korzystanie z maszyn, to nie tylko koszt ich zakupu, gdyż sporo pieniędzy pochłaniają także naprawy, jak i koszty eksploatacyjne. Wiele firm, szczególnie tych mniejszych, nie może sobie na takie wydatki pozwolić, z pomocą przychodzą jednak firmy wynajmujące taki sprzęt, których oferta jest zdecydowanie tańsza od np. leasingu.

Wynajem maszyn przemysłowych – wzrost popytu

zakup maszyn przemyslowych

Polskie firmy coraz chętniej sięgają po wynajęte maszyny przemysłowe, co wynika m.in. z bardzo dobrej sytuacji na rynku, która prowadzi do tego, że powstaje coraz więcej nowych przedsiębiorstw. Dla firm rozpoczynających swoją działalność wynajem maszyn przemysłowych to często jedyne rozwiązanie pozwalające im rozwinąć swój biznes. Wynika to m.in. z nieposiadania przez nie odpowiedniego zaplecza kapitałowego pozwalającego na zakup całego parku maszynowego, który jest im potrzebny do prowadzenia działalności.

Drugą kwestią przesądzającą o tym, że przedsiębiorstwa dopiero co wkraczające na rynek korzystają z usług firm wynajmujących sprzęt, są ich ograniczone zdolności kredytowe, szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy banki bardzo ostrożnie podchodzą do kwestii związanych z pożyczaniem pieniędzy.

Większe firmy, prowadzące swoją działalność już od dłuższego czasu również coraz chętniej wypożyczają sprzęt, dzięki czemu mają możliwość np. jego przetestowania przed zakupem. Zapotrzebowanie na usługi firm wynajmujących maszyny przemysłowe stale rośnie, stąd biznes ten może okazać się bardzo dobrym pomysłem na zarabianie sporych pieniędzy.

Opłacalność biznesu związanego z wynajmem maszyn przemysłowych

Rozpoczynając biznes związany z wynajmem maszyn przemysłowych, trzeba zainwestować sporą ilość pieniędzy na zakup różnorodnego sprzętu, który pozwoli nam na zdobycie szerokiego grona odbiorców (co jest kluczem do sukcesu). Zakładając tego typu działalność, koniecznością jest oferowanie sprzętu wysokiej jakości, w związku z tym kapitał początkowy, jaki trzeba posiadać na starcie, jest naprawdę spory (nawet kilka milionów złotych).

Aby nadążać za potrzebami rynku, sprzęt trzeba będzie dokupować lub wymieniać, tak więc dobrym rozwiązaniem może okazać się leasing najdroższych maszyn zamiast ich zakup. Ten biznes, szczególnie, wtedy gdy jest dobrze i mądrze zarządzany może jednak bardzo szybko zacząć się zwracać, aby tak się jednak stało, musimy naszym klientom oferować dodatkowe usługi, takie jak np. dowóz maszyn przemysłowych i ich instalacja w zakładach przemysłowych, dzięki czemu proponowana cena za wynajem może być zdecydowanie wyższa.

Według specjalistów wypożyczalnia może zacząć zarabiać już od pierwszego miesiąca swojego funkcjonowania, pod warunkiem, że co najmniej połowa sprzętu będzie pracować.

Dodaj Komentarz