Wyposażenie sali konferencyjnej

Opublikowane przez ekipeo 17/03/2015 0 Komentarzy 1690 odsłon

Sale konferencyjne maja różne zastosowanie. Często w firmach pełnią również funkcje pomieszczenia szkoleniowego lub wykładowego. Aby właściwie urządzić sale szkoleniową należy się przede wszystkim zastanowić, do jakich funkcji sala będzie głównie przeznaczona.

Sala konferencyjna
sala

Jeśli nasze pomieszczenie będzie wykorzystywane głównie, jako miejsce spotkań typowo konferencyjnych należy zwrócić uwagę na: wielkość i kształt stołu. Badania pokazują, że negocjacje i rozmowy mają znacznie lepszy przebieg, gdy odbywają się przy okrągłym lub elipsowatym stole. Niemniej jednak nie każda sala ma możliwość umieszczenia okrągłego stołu. Zajmuje on dużo miejsca i jest mało praktyczny. Można wykorzystać stoły o profilu elipsy lub z zaokrąglonymi krawędziami. Przykłady można znaleźć na stronie: http://www.bemondi.pl/przeznaczenie/meble-biurowe/stoly-konferencyjne/

Wyposażenie sali

Sercem każdej sali konferencyjnej jest stół, niemniej jednak pozostałe elementy wyposażenia są równie ważne. Integralnym elementem wyposażenia tego typu sali jest projektor multimedialny oraz ekran projekcyjny. Najczęściej projektor montowany jest na suficie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie istnieje zagrożenie, że ktoś będzie zasłaniał strumień światła lub, że prezentacja będzie mało widoczna.

Wiele osób zapomina o odpowiednim nagłośnieniu takiej sali. Wiele osób aktualnie w swoich prezentacjach posługuje się animacjami lub filmikami. Ożywia to prezentację i sprawia, że jest chętniej oglądana. Brak odpowiedniego nagłośnienia bardzo psuje ten efekt. Nagłośnienie sal konferencyjnych jest zatem bardzo ważne.

Nowością, w którą warto zaopatrzyć salę konferencyjną jest również wizualizera. Spotkania często przebiegają na analizach dokumentów i nie tylko. Analizując drobne, delikatne elementy lub nowe opakowania produktów warto skorzystać z tego urządzenia. Egzemplarze wędrujące „z rąk do rąk” często ulegają zniszczeniu. To urządzenie jest szczególnie przydatne, jeśli na konferencjach wymagana jest pomoc mikroskopu (np. konferencja naukowa lub technologiczna).

Pamiętaj! Sala konferencyjna musi być jak najbardziej funkcjonalna. Zadbaj o to by każdy czuł się swobodnie, zapewnij wygodne krzesła i niezbędny sprzęt. Zwróć uwagę czy istnieje możliwość podłączania laptopa z projektorem. Zapominanie o tym elemencie jest najczęstszym błędem w projektowaniu sali konferencyjnej.

Sala szkoleniowa

Jeśli sala konferencyjna będzie służyć przede wszystkim szkoleniom lub wykładom warto zadbać o jej układ. Zazwyczaj szkolenia przebiegają w taki sposób, że prelegent stoi przed ekranem projekcyjnym lub multimedialnym na wprost uczestników spotkania. Warto zadbać o to by każdy widział dokładnie to, co się dzieje na ekranie, dlatego bardzo dobrze sprawdza się ułożenie krzeseł w sposób kinowy. Wówczas wszyscy widzą prezentację a prelegent skupia na sobie największą uwagę.

Pamiętaj! Sale szkoleniową należy również zaopatrzyć w potrzebne elementy takie jak ekran projekcyjny lub multimedialny, wygodne krzesła, odpowiednie nagłośnienie, zasilanie oraz inne istotne elementy.

Dodaj Komentarz