Za i przeciw mieszkania w dużym mieście

Opublikowane przez ekipeo 26/08/2011 0 Komentarzy 1047 odsłon

Mijające lata pokazały nam, że duże miasta bardzo szybko „pochłaniają” młodych, ambitnych ludzi którzy chętnie przeprowadzają się do ogromnych aglomeracji by tam pracować i rozwijać swoje umiejętności. Z czasem jednak osoby te doceniają życie jakie toczy się w małych miejscowościach i tak tworzą swoją oazę spokoju i odpoczynku od pracy. Wiele osób, rozpoczynających życie na własną rękę decyduje się na zakup mieszkania. Rzeszów to obecnie jedno z najprężniej z  rozwijających się miast w Polsce i to właśnie do tego miasta garną młodzi wykształceni ludzie.
Początkowo osoby te dostrzegają same plusy mieszkania w pobliżu centrum miasta. Dzięki temu mogą w bardzo krótkim czasie dostać się do swojej pracy, mają praktycznie nieograniczony dostęp do rozrywki i kultury jakie oferuje miasto oraz wiele innych atrakcji, których mogło im do tej pory brakować w ich rodzinnych małych miejscowościach. Po wielu latach gonitwy za pieniędzmi i zmęczenie zgiełkiem dużego miasta nasuwa tym osobom tęsknotę za ciszą i spokojem jakie daje życie na wsi. Po sprzedaży mieszkania lub uzbieraniu odpowiedniej kwoty do dalszych lat swojego życia wybierają domy. Rzeszów by nie tracić na emigracji swoich mieszkańców do innych miasteczek pozwala na inwestycje nowych osiedli domów na obrzeżach miasta. Niestety osoby decydujące się na mieszkanie w domku jednorodzinnym ciągnie za sobą znacznie większe koszty, zaczynając od kosztów ogrzewania a kończąc na osobnym opłacaniu wywozu nieczystości. Ogromnym minusem zamieszkiwania dużego miasta jest to, że jest tam znacznie większy odsetek włamań, kradzieży oraz innych przestępstw.
Oczywiście żadne z rozważań  nikomu nie podpowie co jest lepsze czy mieszkanie w mieście czy w spokojnym małym miasteczku. Wszystko zależy naszej rodziny, funduszy czy wykonywanej pracy.

Dodaj Komentarz