Zabawki dla dziewczynek

Opublikowane przez ekipeo 14/09/2018 2 komentarze 2595 odsłon

Małe dziewczynki mają tendencję do naśladowania swoich sióstr, mam i innych dorosłych kobiet. Dlatego też, w swoich zabawach bardzo często naśladują opiekę nad niemowlakami czy gotowanie. W związku z tym lubią dostawać zabawki, które łączą się właśnie z tymi działaniami.

Najlepsze zabawki dla dziewczynek

Światem zabawek dla dziewczynek warto kierować tak, by dostarczać im możliwości rozwoju naprawdę różnych sfer życia. Już od najmłodszych lat należy więc wybierać dla nich zabawki dostarczające rozrywki, ale też edukacyjne. W życiu dziecka ważne są bowiem wszystkie aktywności, niosące za sobą pozytywne impulsy do dalszych działań (ale też rozwoju motorycznego oraz psychicznego). Oczywiście zabawki powinny też wzbudzać właściwe (pozytywne) emocje, odczucia oraz reakcje.

Zabawki dla dziewczynek

Królestwo dziewczynek – jakie zabawki powinny się w nim pojawić?

W dziewczęcym pokoiku nie może zabraknąć zabawek takich jak:

 • lalki i przytulanki,
 • drewniane domki,
 • wózki dla lalek (z akcesoriami),
 • klocki, najlepiej zamki księżniczek,
 • zabawkowe wyposażenie domu: pralki, kuchenki, garnki i plastikowe pokarmy.

Warto zauważyć jednak, że są te świetne zabawki dla dziewczynek w wieku przedszkolnym, co jednak z tymi starszymi? Te rozpoczynające szkolną naukę, bardzo lubią wszelkiego rodzaju gry planszowe (które rozwijają planowanie, przewidywanie i strategiczne myślenie). Dziewczynki uwielbiają także różnego rodzaju puzzle: zarówno te tematyczne (związane np. z przyrodą), jak i te z postaciami z ulubionych bajek. Niektóre zabawki dla dziewcząt w tym wieku powinny być edukacyjne. Nie można jednak zapomnieć, że powinny one także nieść niekiedy jedynie czystą rozrywkę i ogromną radość. Warto więc wybierać dla nich także: kolorowe koralki do tworzenia własnych bransoletek, wyszywanki, zestawy do szycia filcowych kukiełek i kolorowanki. Zabawki dla dziewczynek mogą być bardzo różnorodne. Warto jednak pamiętać, że od czasu do czasu dziewczynki także lubią pobawić się samochodami czy kolejką z pędzącym po niej pociągiem.

There 2 komentarze

 1. Marta pisze:

  Moja córka ma bardzo dużo zabawek. Najczęściej kupuję zabawki edukacyjne, które czegoś uczą i działają na wyobraźnię.

 2. Cobi pisze:

  Pośród wszystkich zabawek dla dziewczynek należy wybierać takie, które zainteresują konkretne dziecko. Przecież nie każda młoda dama musi lubić to samo 🙂 Jest też wiele zabawek koedukacyjnych, uniwersalnych.

Dodaj Komentarz