Zabawki ekologiczne

Opublikowane przez Redakcja 09/08/2012 0 Komentarzy 985 odsłon

Sklepy z zabawkami kuszą swoich klientów bogactwem różnokolorowych artykułów. Jak w tym gąszczu odnaleźć naprawdę ciekawe produkty? Warto rozejrzeć się po sklepowych pułkach i poszukać zabawek ekologicznych.

Nie są one co prawda tak popularne jak reklamowane w mediach klocki, roboty czy kolejne zestawy z lalką Barbie, ale powinniśmy znaleźć je bez większego wysiłku. Coraz więcej osób z grona kupujących zwraca uwagę nie tylko na sam wygląd czy funkcjonalność danej zabawki, ale również na materiał z jakiego jest ona wykonana. Każdy wie, że tworzywa sztuczne używane do produkcji chińskich zabawek mogą być niebezpieczne dla naszego malucha.

Ekologiczne zabawki są w całości wykonane z produktów naturalnych, takich jak tkaniny czy drewno, a co za tym idzie są one w pełni bezpiecznych dla naszego dziecka. Decydując się na zakup tego typu zabawki dbamy również o ochronę środowiska. Wszelkie surowce użyte do produkcji takich produktów pochodzą z recyklingu bądź też z ekologicznych upraw (tak jak na przykład bawełna czy len).

Jeśli ktoś myśli, że tego typu zabawki są szalenie nudne i nasze pociechy szybko rzucą je w kąt, to grubo się myli. Z drewna powstają na prawdę ciekawe przedmioty. Mogą być to klocki dla dzieci, pozwalające na tworzenie cudownych budowli, domki dla lalek wraz z całym oprzyrządowaniem, kukiełki poruszane przy pomocy bawełnianych sznureczków czy nawet kolejki. Każdy maluch z pewności znajdzie pośród tych produktów coś dla siebie.

Zabawki ekologiczne mają jedną dosyć istotną wadę. Jest nią ich cena, która może odstraszać przeciętnych klientów. Faktem jest, że w porównaniu z ich standardowymi odpowiednikami, zabawki tego typu są bardziej kosztowne. Dzieje się tak dlatego, że materiały użyte do ich produkcji są drogie. Naturalna bawełna, drewno, wszystkie te produkty kosztują znacznie więcej niż tworzywa sztuczne używane do wytwarzania zwykłych zabawek.

Warto jednak zainwestować w zakup chociaż kilku takich artykułów. Możemy dzięki temu połączyć radość sprawioną dziecku z troską o nasze środowisko naturalne.

Dodaj Komentarz