Zagraniczni turyści – kto odwiedza Polskę najczęściej

Opublikowane przez ekipeo 03/07/2015 0 Komentarzy 2058 odsłon

Polskie hotelarstwo słynie ze stosunkowo niskich cen za oferowany wysoki standard. To od lat przyciąga wielu zagranicznych turystów właśnie do Polski. Turyści z jakich krajów najchętniej wybierają się do Polski i jaki jest ich cel podróży?

Najchętniej odwiedzający nas turyścihiking-691846_640

Norwegowie zajmują czołowe miejsce zwłaszcza wśród tych turystów, którzy decydują się przybyć do Polski w pierwszych miesiącach roku. Najchętniej odwiedzanym przez nich miastem jest Gdańsk. Niemniej jednak miasta takie jak Kraków czy Wrocław również cieszą się dużą popularnością. Oprócz Norwegów Polskę szczególnie upodobali sobie również Szwedzi.

Miasta najczęściej wybierane przez turystów

Według raportu przeprowadzonego przez POT (Polską Organizację Turystyczną) w 2014 roku, najchętniej wybieranym przez turystów miastem był Kraków. Na drugim miejscu uplasowała się Warszawa a zaraz za nią Gdańsk. Na czwartym miejscu znalazł się Wrocław.

GUS natomiast zbadał ilu turystów skorzystało z bazy turystycznej na początku roku 2015. Badania pokazują, że w Polskich hotelach zatrzymało się około 20 tysięcy Norwegów, 15 tysięcy Szwedów, 45 tysięcy Brytyjczyków i ponad 58 tysięcy Ukraińców. Niemniej jednak liderem wśród turystów są Niemcy, których przybyło do Polski prawie 200 tysięcy. Te dane dobrze rokują na sezon letni.

Cel podróży do Polski

Polska przyciąga turystów zza granicy przede wszystkim bogactwem kulturowym i historycznym. Bardzo zachęcającym czynnikiem są również stosunkowo niskie ceny. Stosunek ceny do jakości oferowanych usług jest niezwykle korzystny dla zagranicznych turystów.

Warto zauważyć, że coraz częściej Polska wybierana jest jako cel turystyki biznesowej. Położenie naszego kraju w centralnej części Europy czyni go optymalnym punktem spotkań wielu kontrahentów i inwestorów. Dodatkowo w Polsce istnieje bardzo dobrze rozwinięta sieć międzynarodowej marki hoteli Best Western, co dodatkowo zachęca turystów zza granicy do odwiedzania naszego kraju. Więcej informacji o sieci hoteli można znaleźć na: .

Segment turystyczny jest bardzo istotnym elementem rynku krajowego. Polska jako jeden z nielicznych krajów posiada zarówno dostęp do gór jak i do morza, co sprawia, że jest interesująca pod względem walorów geograficznych. Dodatkowo bogactwo kulturowe jak i historyczne przyciągają rokrocznie wielu turystów nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Polska staje się z roku na rok coraz bardziej interesującym miejscem spotkań biznesowych, co bardzo dobrze rokuje na rozwój tego segmentu rynku w kraju.

Dodaj Komentarz