Zakup używanego auta z instalacją gazową

Opublikowane przez Redakcja 07/11/2013 0 Komentarzy 834 odsłon

Kupno używanego samochodu z zamontowaną instalacją gazową to doskonała opcja dla osób chcących zaoszczędzić. Warto jednak przed zakupem takiego samochodu dokładnie zbadać stan silnika oraz sprawdzić samą instalację.

petrol--natural-gas-1189536-mGdy decydujemy się na zakup samochodu z zamontowaną instalacją LPG zależy nam przede wszystkim na oszczędności. Niestety często okazuje się, że chytry traci dwa razy dlatego przed zakupem takiego auta musimy sprawdzić wiele dodatkowych czynników, aby w przyszłości uniknąć nieplanowanych usterek.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, które są w stanie zminimalizować możliwości wystąpienia problemów technicznych, a co za tym idzie nieplanowanych wizyt w warsztatach samochodowych. Sprawdźmy dokładnie wpisy z książki serwisowej i choć w dzisiejszych czasach dla wielu „handlarzy” problemem nie jest podrobienie książki serwisowej, to jednak w jakimś stopniu ograniczamy ryzyko trafienia na trefny model.

Sprawdźmy dokładnie okres eksploatacji poszczególnych elementów. Dobrym przykładem będzie tutaj reduktor, który po przebiegu z rzędu ok 100 tys. km powinien zostać wymieniony na nowy. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku listwy wtryskowej. Zwróćmy szczególną uwagę na wiek instalacji gazowej. W przypadku instalacji LPG ze stażem większym niż 10 lat konieczna jest wymiana zbiornika na gaz z wielozaworem, a koszty takiego zabiegu mogą sięgać nawet 600 zł. Zaglądnijmy pod maskę, zwróćmy uwagę na wszystkie używane części silnika. Postarajmy się wsłuchać w jego pracę – pamiętając, że źle zamontowana bądź kiepskiej jakości instalacja gazowa może mieć wpływ na skrócony okres eksploatacyjny jednostek napędowych. Zwróćmy uwagę na to, czy samochód płynnie przechodzi z benzyny na gaz i odwrotnie. Do niepokojących objawów wadliwej instalacji gazowej należy również falowanie obrotów silnika. W razie konieczności wymiany używanych części silnika warto zapoznać się z ofertą części w AutoParto.pl. Jest to internetowa giełda części o uznanej renomie oferująca nowe i używane podzespoły w atrakcyjnych cenach.

Gdy już zdecydowaliśmy się na zakup samochodu z instalacją LPG to starannie wybierajmy stacje, na których będziemy tankować gaz. Dla instalacji gazowych oraz samych wyników spalania niezwykle ważne jest, aby proporcje propan – butan były odpowiednie. Pamiętajmy, że sprawnie zainstalowana instalacja gazowa pochodząca od cenionych na rynku producentów instalacji LPG nie ma prawa wpłynąć negatywnie na skrócenie czasu eksploatacji silnika.

Więcej na ten temat można poczytać pod linkiem: www.autoparto.pl/aktualnosci-lista/art,9,czy-instalacja-gazowa-moze-uszkodzic-silnik.html

Dodaj Komentarz