Zakupy w sieci

Opublikowane przez Redakcja 10/02/2012 1 Komentarz 1580 odsłon

Nowe technologie rozpowszechnione na masową skalę pod koniec lat 90 dwudziestego wieku zapoczątkowały zmianę postrzegania wielu istotnych spraw przez ówczesne społeczeństwo.

telefon Te dobra technologiczne do których w dniu dzisiejszym jesteśmy przyzwyczajeni nie widząc w funkcjonowaniu obecnego systemu nic dziwnego jeszcze nie tak dawno stanowiło dla wielu obawy związane chociażby z oszustwem, niebezpieczeństwem. Takie na przykład aukcje Allegro, czy chociażby wyszukiwarka Google w której znaleźć można wiele sklepów internetowych- to co kiedyś wydawało się rzeczą niemożliwą dzisiaj przychodzi nam coraz łatwiej. Serwisy wcześniej wymienione są powszechnie użytkowane każdego dnia przez miliony użytkowników praktycznie na całym świecie niosąc za sobą duże konsekwencje, z których sprawę sobie zdajemy- a jednak dalej z usług gigantów korzystamy. Obecny świat jest dużo łatwiejszy od tego jeszcze sprzed parudziesięciu lat- wystarczy wyszukać sklep oferujący interesujący nas produkt, a po 10 minutach jesteśmy już jego właścicielem. Ale czy aby na pewno? Dokładnie! – Jeszcze musimy poczekać na przesyłkę kurierską. Dobrze, że jest już tyle firm oferujących usługi kurierskie, dzięki czemu znalezienie taniego kuriera nie stanowi dla nas większego problemu.

Zakupy przez internet mają również znaczny wpływ na pozostałe formy działalności oraz inne gałęzie biznesu. Rozwój technologii związanych z tworzeniem aplikacji internetowych, sklepów, marketing internetowy, czy chociaż szereg firm kurierskich oraz usług związanych z wysyłką towarów. Obecnie wystarczy wejść na taką stronę jak ta https://www.parcelabc.pl/ by zobaczyć jak bogata jest oferta firm kurierskich w zakresie przesyłek nie tylko krajowych, ale i zagranicznych.

Jak nasze zachowanie nazwać? Zachowanie każdego z nas wystawiającego nasze dane na tacy wielkim korporacją – już teraz jesteśmy ogłupieni mass mediowym bełkotem o nieszkodliwości technologi? A może to zasługa uczucia zwanego pożądaniem danego przedmiotu czy to już coś poważniejszego w stylu uzależnienia od zakupów bez wychodzenia z domu?

There is 1 Comment

  1. Sylwia pisze:

    myślę, że to bardziej kwestia wygody i oszczędności czasu. wychodzenie z domu nie ma z tym nic wspólnego. mi na przykład zdarza się, że zakupy robię nawet w autobusie na tablecie – nota bene tablecie tScore, który także kupiłam w Internecie.

Dodaj Komentarz