Zalany iphone – to nie koniec świata!

Opublikowane przez ekipeo 16/10/2018 0 Komentarzy 1100 odsłon

Popularność i prestiż iphone’ów wynikają przede wszystkim z ich niezawodności. Niemniej nawet te wyjątkowo trwałe urządzenia ulegają awariom wskutek zalania. Całkowita szczelność iphone’a  jest mitem, stąd też, jeśli wylejesz na telefon kawę, słodki napój, czy zwykłą wodę, powinieneś podjąć odpowiednie kroki.

Pierwsza pomoc dla iphone’a

Zalany iphone wymaga szybkiej reakcji, która ma na celu minimalizację szkód. Powinieneś jak najszybciej przerwać przepływ prądu, dlatego jeśli telefon aktualnie jest podłączony do ładowarki, natomiast wyjmij przewód. Podobnie niebezpieczne jest podłączenie urządzenia do komputera za pomocą kabla USB. Bezwzględnie wyłącz swój iphone, jeśli chcesz uniknąć zwarć, a w konsekwencji przepalenia podzespołów. Nigdy nie susz zalanego iphone’a suszarką, ani na kaloryferze, jest to nieskuteczne działanie, które może tylko pogorszyć sytuację poprzez przyspieszenie procesu rdzewienia. Mitem jest także rzekomo skuteczne suszenie telefonu poprzez zanurzanie go w ryżu. Właściwości higroskopijne ryżu nie są wystarczające, a obudowa urządzenia jest zbyt szczelna, aby wilgoć została wchłonięta przez ziarna. Jedyne co możesz zrobić w kwestii suszenia, to wyjęcie karty SIM, aby rozszczelnić nieco urządzenie i wpuścić do wnętrza odrobinę więcej powietrza.

zalany iPhone

Naprawa iphone – jak może pomóc serwis apple?

Po odłączeniu wszelkich źródeł zasilania oraz wyłączeniu urządzenia powinieneś jak najszybciej odwiedzić serwis iphone. Koniecznością jest zaglądnięcie do wnętrza urządzenie, co może wykonać tylko specjalista dysponujący specjalistycznym sprzętem do zdjęcia obudowy. Nawet niewielka ilość cieczy może doprowadzić do zwarcia podczas próby włączenia sprzętu po zalaniu. Czasami zalany iphone nie włącza się, niestety brak symptomów uszkodzeń wcale nie oznacza, iż do nich nie doszło. Największym zagrożeniem jest korozja, która może pojawić się po dłuższym czasie. Fachowcy diagnozują czy istnieje ryzyko wystąpienia rdzy i zabezpieczają podzespoły przed ewentualną korozją.

Zalany iphone – koszt naprawy

Nie sposób wskazać, ile będzie kosztowała naprawa zalanego iphone’a, gdyż zależy to od poziomu zniszczeń, do których doszło. Dlatego właśnie tak ważna jest minimalizacja strat. Pamiętaj, aby pod żadnym pozorem nie sprawdzać, czy zalany iphone się włącza. Nie daj się zwieść jego pozornej sprawności i jak najszybciej udaj się do specjalistycznego serwisu. Możesz mieć wtedy uzasadnione nadzieje, że naprawa iphone’a okaże się skuteczna i niezbyt kosztowna.

Dodaj Komentarz