Zalety i wady motoreduktorów

Opublikowane przez Redakcja 28/02/2013 0 Komentarzy 2090 odsłon

Motoreduktory to napędowe maszyny będące zintegrowaną częścią napędu elektrycznego. Dzięki zwartej budowie zajmują one niewiele miejsca, będąc tym samym dużą konkurencja dla bardziej „rozproszonych” układów napędowych.

motoreduktor

Na jeden segment motoreduktora składa się napęd, system redukcji prędkości i przeniesienia momentu, które wypełniają te same funkcje co silnik z przekładniami i sprzęgłem. Wyróżnić można kilka rodzajów tych urządzeń, a podział przebiega głównie ze względu na cechy przekładni zastosowanej w systemie. Do najpopularniejszych zaliczyć można motoreduktory walcowe, płaskie, ślimakowe, stożkowe a także kątowo – płaskie.

Zastosowanie:

Motoreduktory wykorzystuje się w napędach przenośników oraz w różnego rodzaju maszynach przemysłowych. Znajdziemy je między innymi w konstrukcjach kolejek podwieszanych oraz w napędach mieszadeł. Stosuje się je w wyjątkowo ciężkich warunkach roboczych tj. przy wysokiej wilgotności czy dużym stopniu zapylenia.

Zalety i wady motoreduktorów:

Główną zaletą takiego rozwiązania jest kompresja funkcji w zintegrowanym urządzeniu, a co za tym idzie możliwość zmieszczenia całego układu napędowego w jednym miejscu. Taki zabieg pozwoli na oszczędność przestrzeni jednak sprawdzi się tylko w systemach niewymagających dużej mocy. Rozmiary motoreduktorów rosną wraz ze wzrostem ich możliwości dlatego przy dużych projektach lepiej zastosować standardowe rozwiązanie.

Po więcej informacji na temat silników elektrycznych oraz różnego rodzaju układów i systemów z nimi związanymi zapraszamy na stronie internetowej sklepfalowniki.pl. Znajdą tam Państwo także pełną ofertę koreańskiej firmy falowniki LG, oraz Softstarty zabezpieczające ich działanie.

Dodaj Komentarz