Zapachnij w pamięć

Opublikowane przez Redakcja 12/05/2020 0 Komentarzy 756 odsłon

Zapach, którego używasz, opowiada Twoją historię lub przynajmniej jej część. W niewidzialny sposób odzwierciedla to, kim jesteś. Wybierając zapachy marzeń, pamiętaj, że mają zaakcentować Twój strój albo samopoczucie. Są nierozerwalnie związane z emocjami i wspomnieniami. Wejdź z nami do inspirującej krainy zapachów!

Zapachnij w pamięć

Historia perfum

Zapachy mają fascynującą historię, sięgającą ponad 6000 lat. Powstały w Mezopotamii. Służyły do komunikacji z bogami. Po raz pierwszy zapachy marzeń stały się formą sztuki w starożytnym Egipcie. Wtedy Egipcjanie zaczęli mieszać przyprawy, żywice i kwiaty. Słowo “perfumy” pochodzi od dwóch słów “par” i “fumum”, oznaczających dym.

W starożytności zapachy były oparte na olejkach. Po raz pierwszy zmieszano je z alkoholem w XIV wieku na Węgrzech. W ten sposób powstała “węgierska woda”. Piją ją m.in. królowa Elżbieta, która słynęła z niezwykłej urody.

Perfumy damskie zawierają wiele różnych składników. Najbardziej oczywistym są kwiaty. Jednak perfumiarze wcale na nich nie kończą. Używają całej rośliny- kwiatów, kory, owoców, liści i korzeni. Niejednokrotnie kompozycja zapachowa obejmuje trawy, paprocie, mech, zioła, przyprawy oraz syntetyczne związki. Perfumy wywołują w nas określone emocje. A to, jak na nie reagujemy, oparte jest na naszych doświadczeniach i wspomnieniach.

Jakie zapachy lubią ekstrawertycy?

Drogeria internetowa oferuje bogatą kolekcję perfum. Dlatego wybór odpowiedniego zapachu stanowi nie lada wyzwanie. Ekstrawertycy są zazwyczaj optymistyczni, dynamiczni i aktywni. Lubią towarzystwo i chętnie podejmują ryzyko. Najczęściej kupują cytrusowe zapachy marzeń. Składają się z nut śródziemnomorskich, takich jak cytryna, bergamotka, mandarynka, cedr, pomarańcza, limonka i grejpfrut. Drogeria internetowa proponuje świeże, czyste, energetyzujące zapachy. Do tej kategorii należą nuty ziołowe, cytrusowe i oceaniczne.

Jakich perfum najczęściej szukają introwertycy?

Introwertyków najczęściej cechuje potrzeba wewnętrznego spokoju i harmonii. Cenią swoją indywidualność, dlatego szukają zapachu, który pozwoli im się wyróżnić. Introwertyczki chętnie sięgają po orientalne perfumy damskie. Składają się z bogatych egzotycznych zapachów.  Obejmują zioła, przyprawy lub wytrawne, pudrowe nuty żywicy. Bogatą i mocną kompozycję często łagodzi bursztyn. Dzięki temu perfumy damskie są egzotyczne i uwodzicielskie.

Jakie perfumy możesz jeszcze znaleźć w drogeriach online?

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się kwiatowe kompozycje. Zwykle pachną świeżo ciętymi kwiatami lub mają pudrową nutę. Jeśli lubisz róże, jaśmin, frezje lub kwiat pomarańczy, koniecznie zwróć uwagę na tę kategorię.

Warto również wspomnieć o perfumach drzewnych. Najczęściej są ciepłe, bogate i przypominają kadzidło. Możesz w nich znaleźć drzewo sandałowe, paczulę lub cedr. Aby złagodzić ciepło tych nut, niektóre zapachy w drogerii internetowej Łódź zawierają świeże nuty, takie jak cytrusowe lub kwiatowe. Jeśli lubisz nuty orientalne, możesz poszukać zapachu, który obejmuje także nuty leśne albo wodne. Taka kompozycja zapada w pamięć.

Dodaj Komentarz