Zarządzamy swoimi aktywami

Opublikowane przez Redakcja 20/11/2012 0 Komentarzy 979 odsłon

Zarządzanie aktywami jest procesem skomplikowanym, ale podejmowanie trafnych decyzji w zakresie lokowania kapitału, budowania struktury bilansu, a także pozyskiwanie informacji na temat wrażliwości portfela na zmiany czynników rynkowych są kluczowymi elementami w efektywnej inwestycji. Jeśli jednak nie posiadamy wiedzy dotyczącej finansów, swoje aktywa możemy powierzyć instytucji zajmującej się doradztwem inwestycyjnym.

Doradca finansowy musi wiedzieć wszystko

Z usług fachowej pomocy powinni skorzystać przede wszystkim ci inwestorzy, którzy posiadają duże aktywa. Doradca finansowy z pewnością wybierze dla nich najlepszą strategię inwestycyjną. A wachlarz usług świadczonych przez firmy z sektora asset menagament jest coraz szerszy. Podstawą ich działalności jest obsługa klienta indywidualnego, opracowywanie dla niego spersonifikowanej strategii, która bierze pod uwagę jego możliwości i preferencje finansowe. Dodatkowym atutem tych usług jest stały, bezpośredni kontakt, jaki ma asset manager z klientem, ponieważ dzięki niej doradca finansowy może poznać wszystkie istotne informacje o finansach klienta, co pozwoli na stworzenie optymalnej strategii inwestycyjnej. Ponadto będzie mógł ją na bieżąco modyfikować, biorąc pod uwagę zmiany w kapitale klienta oraz sytuacji na rynku finansowym, znacząco zmniejszając ryzyko inwestycji.

Kapitał, który jest portfelem

Kapitał powierzany firmom asset management to tzw. portfel inwestycyjny, którego zawartość lokowana jest na rynku finansowym zgodnie z ustaloną wspólnie z doradcą finansowym strategią. Wdrażanie tej strategii, czyli po prostu zarządzanie funduszami klienta, odbywa się na podstawie umowy zawartej pomiędzy instytucją a klientem. W jej świetle firma staje się pełnomocnikiem klienta w zakresie ustalonych w strategii działań finansowych.

Asset management bezpieczny

Korzystanie z pomocy profesjonalnej firmy, w usługach której znajdziemy bankowość inwestycyjną, umożliwia osiągnięcie efektów bez podejmowania ryzyka, z jakiego moglibyśmy sobie nawet nie zdawać sprawy podczas samodzielnego inwestowania. A wszystko to dzięki zastosowaniu sprawdzonych już wielokrotnie metod inwestycyjnych, dopasowanych do konkretnego klienta.

Dodaj Komentarz