Zarządzanie reklamacjami w PGNiG

Opublikowane przez ekipeo 05/08/2011 0 Komentarzy 682 odsłon

Agencja interaktywna Ideo Sp. z o.o. zajęła się wdrożeniem nowego Systemu Zarządzania Zgłoszeniami Klientów, który powiązany został z Systemem Analitycznym. Obie te aplikacje przygotowano na zlecenie firmy PGNiG SA. Poza uruchomieniem, Ideo zajęło się także przeszkoleniem ponad 900 pracowników Spółki w 7 jej oddziałach.

PGNiGZadaniem Systemu jest przede wszystkim podniesienie efektywności procesów związanych z obsługą zgłoszeń, a także obniżenie powiązanych z tym kosztów. Dodatkową trudnością przy realizacji projektu było uruchomienie systemu we wszystkich oddziałach przy jednoczesnym zapewnieniu, że prowadzone prace nie wpłyną na klientów Spółki. Efektem jaki udało się uzyskać po wprowadzeniu aplikacji było m.in. ujednolicenie funkcjonujących standardów obsługi we wszystkich 7 oddziałach oraz skrócenie czasu potrzebnego na rozpatrzenie reklamacji.

Wprowadzona aplikacja została wyposażona także w System Analityczny, dzięki któremu możliwe jest generowanie raportów, jakie firma PGNiG SA musi przygotowywać na potrzeby własnych kontroli jakości oraz tych przeprowadzanych przez UOKiK.

Jednym z elementów przeprowadzonego przez Internet Software House Ideo Sp. z o.o. wdrożenia było również przeszkolenie ponad 900 pracowników. Zapewniło to m.in. sprawne wprowadzenie w Spółce nowych procedur dotyczących obsługi reklamacji.

Dodaj Komentarz