Zdrowe słodycze – idealne wyjście dla rodziców

Opublikowane przez Redakcja 16/12/2013 0 Komentarzy 1020 odsłon

Dzieciństwo większości z nas kojarzy się z najbardziej beztroskim okresem w życiu. Wspomnienia pełne zabaw i  pachnących łakoci. Można powiedzieć, że dzieciństwo straciło by smak bez tych wszystkich słodkich przysmaków. Lepiące się place od karmelków, umazane buzie czekoladą – to codzienność naszych małych pociech. Ale czy słodycze mają negatywny wpływ na ich zdrowie? Czy istnieją zdrowe słodycze?

candy-1186418-mCała prawda o słodkościach
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zwraca uwagę na zdrowe żywienie. Z tego też względu  w sklepach zazwyczaj staramy się dokonywać świadomych wyborów. W czasie zakupów często pojawia się ważne pytanie: „Co kupować dzieciom zamiast słodyczy?” Nikt nie neguje tego, że słodycze psują zęby oraz kształtują złe nawyki. Ale już na samym początku warto zaznaczyć, że istnieją zdrowe łakocie, które nie tylko dostarczają dziecku potrzebnych witamin, ale również sprawiają, że dzieci uczą się dokonywać dobrego wyboru (zobacz: http://www.argo.net.pl/)

Różnorodność łakoci
Wiele osób stara się dowieść prawdy, czy istnieją te lepsze i gorsze słodycze. Niby wszystko jedno, a jednak różnica jest spora. Wszystko zależy od składu i zawartości odżywczych. Wiadomy jest fakt, że lizaki owocowe wyprodukowane wyłącznie z naturalnych barwników i aromatów, soków owocowych, witamin są o wiele zdrowsze niż batony czekoladowe pełne sztucznych dodatków.

Każdy z nas potrzebuje dodatkowej energii, którą zazwyczaj czerpiemy ze słodyczy. Węglowodany są potrzebne zarówno osobom, które pracują fizycznie jak i umysłowo. Wbrew pozorom wybór wśród zdrowych słodyczy jest ogromny, wystarczy tylko chcieć je znaleźć. W sklepach coraz częściej można trafić na słodycze, które oparte są na węglowodanach złożonych z niskim udziałem prostych oraz tłuszczu. Zazwyczaj produkty te nie mają aż tak słodkiego smaku jak standardowe czekolady i batony, ale tak naprawdę odczuwanie smaku jest tylko kwestią przestawienia się oraz przyzwyczajenia organizmu do przyjmowania o wiele mniejszej dawki cukru.

„Słodka „natura
Warto pamiętać, że oprócz zdrowych łakoci istnieją również naturalne słodkości, które również posiadają wiele wartości odżywczych. Owoce i warzywa – suszone lub świeże – posiadają wiele cennych, naturalnych witamin oraz minerałów ważnych dla naszego zdrowia. Ale oczywiście nie zmienia to faktu, że słodycze, które są dostępne w sklepach również nie wyrządzą nam szkody, gdy wybierzemy te zdrowe z naturalnymi sokami z owoców. Dlatego też nie odbierajmy sobie przyjemności jedzenia słodyczy i wybierajmy je z głową.

Dodaj Komentarz