Zegarek dla bogacza? Nie tylko!

Opublikowane przez Redakcja 26/06/2012 0 Komentarzy 1061 odsłon

Luksusowe zegarki to obiekt westchnień wielu ludzi. Cena tych gadżetów potrafiłaby niejednego zwalić z nóg. Z tego względu ich posiadaczami są głównie osobistości znane i zamożne. Tego typu zegarek to nie tylko urządzenie odmierzające czas. To przede wszystkim prestiż.zegarek

Co sprawia, że ich ceny są tak wysoki? Z tym bywa różnie. Czasami cenę kształtują szlachetne materiały użyte do budowy zegarka, innym razem ciekawy design. Najczęściej jednak ich koszt to przede wszystkim znana marka.

Czy z takiego powodu jak wysoka cena mamy rezygnować z naszych marzeń o posiadaniu kolekcjonerskiego cacuszka? Niekoniecznie. Na rynku istnieją produkty takie jak repliki zegarków. Nie mam tutaj na myśli Rolex’a kupionego na bazarze. Przede wszystkim – replika nie jest podróbką! Jest to zegarek wysokiej jakości, podobny do oryginału. Posiadają on minimalne różnice, które są określone w prawie. To co odróżnia replikę od falsyfikatu to fakt nieukrywania przez producenta informacji o tym, że zegarek to replika. Kupujący nie jest w tym przypadku w żaden sposób wprowadzany w błąd. Dokonuje świadomego zakupu zegarka będącego jedynie repliką a nie oryginałem produktu danej marki.

Czasomierze tego typu są wykonywane w sposób bardzo staranny i dokładny. Najlepsze z nich są dla zwykłego człowieka nie do odróżnienia od oryginału. Jedynie pasjonaci są w stanie wychwycić minimalne różnice pomiędzy nimi.

Istnieją różne kluby zrzeszające kolekcjonerów. Są wśród nich też tacy, którzy zbierają jedynie repliki zegarków.

Dodaj Komentarz