Zegary okrągłe – czy nadają się do salonu?

Opublikowane przez Redakcja 19/03/2017 0 Komentarzy 1957 odsłon

Salon to centralne miejsce każdego domu, gdzie zaznają odpoczynku i relaksu zarówno domownicy, jak i ich goście. Aranżacja salonu powinna być przemyślana i schludna, łącząca w sobie funkcjonalność i estetycznie wprowadzone dodatki. Zegar w salonie to ozdoba bardzo praktyczna, dzięki której cenną przestrzeń w pomieszczeniu nie wykorzystujemy jedynie w celach dekoracyjnych, ale również użytecznych.

Czy zegary okrągłe sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

Nowoczesny styl to proste formy, subtelne wykończenia, minimalizm, a także funkcjonalność. Idealną dekoracją takiego wnętrza jest zatem zegar, który nie tylko podkreśli aranżacje pomieszczenia, ale również nie będzie jedynie bezużyteczną ozdobą. Tam, gdzie decydujemy się na styl modernistyczny, nie ma miejsca na zbędne dodatki, których nie można wykorzystać w praktyczny sposób.

Do tego typu salonów sprawdzą się zegary, które nie są obficie zdobione. Nowoczesne zegary mogą stanowić jedynie same wskazówki zamieszczone na ścianie – rozwiązanie minimalistyczne, eleganckie i idealnie wpasowujące się w styl współczesny.

Dla salonu utrzymanego w stylu nowoczesnym dobrym pomysłem są również zegary z wyświetlaczem elektronicznym. Duże cyfry będą zwracać uwagę, a co najważniejsze będą widoczne dla oka również w ciemnościach. Co więcej, zegary z elektronicznie często posiadają również szereg dodatkowych funkcji, które w zachęcają do instalacji takiego zegara w swoim salonie.

Styl industrialny – jak dobrać zegar?

Styl industrialny, to jeden z tych, które zyskuje na popularności wskutek modernizacji starych kamienic, czy pofabrycznych lokali. Adaptowane na zgrabne lofty pomieszczenia mają niezwykle charakterystyczny, mocny, ale i bardzo nowoczesny styl. We wnętrzu industrialnym zobaczymy duże przestrzenie, ściany z surowej cegły oraz zdobienia żelazne. Architekci często w lokalach tego typu decydujemy się na większą swobodę dotyczącą stylu – łącząc elementy różnych.

Dla wnętrza industrialnego zegary mogą zostać wykonane np. z żelaza – które idealnie będzie się komponować z pozostałymi dodatkami. Żelazne zegary okrągłe mogą imitować swoim wyglądem koło zębate, a widoczny mechanizm sprawi, że dekoracja jeszcze lepiej wpasuje się w klimat wnętrza.

W dużych przestrzeniach loftowego salonu świetnie sprawdzą się również większe zegary. Mogą one być powieszone ceglanych ścianach lub też stać w widocznym miejscu pokoju dziennego. Styl industrialny zachęca do śmielszych eksperymentów nad stylem, stąd bardzo dobrze będą się przy nim komponować np. dodatki „postarzane”.

Dodaj Komentarz