Zmywarka. Funkcjonalny sprzęt w nowoczesnej kuchni

Opublikowane przez ekipeo 18/06/2015 0 Komentarzy 1586 odsłon

Nowoczesna kuchnia to nie tylko aranżacja, ale też kompleksowe wyposażenie, które ułatwia i usprawnia wykonywanie codziennych czynności. Dlatego też, obok takich sprzętów AGD jak kuchenka, lodówka i okap, coraz częściej pojawia się w kuchni również zmywarka do naczyń.

Zmywanie ręczne czy zmywarka do naczyń

Zmywanie naczyń to jedna z najczęściej wykonywanych w kuchni czynności – konieczna w związku z przygotowywaniemshutterstock_107189066 posiłków, jak i ich spożywaniem. Można zmywać naczynia na bieżąco, unikając ich nagromadzenia w zlewozmywaku, albo dopiero gdy będzie ich większa ilość, po zakończeniu wszystkich czynności. Jednak bez względu na praktykowany sposób, zmywanie naczyń zajmuje dużo czasu, którego obecnie wszystkim tak bardzo brakuje.

Dlatego też zmywarka zyskuje coraz większe znaczenie, w związku z czym coraz częściej jest umieszczana w kuchni, obok standardowych sprzętów AGD. Rezygnując z tradycyjnego sposobu mycia naczyń w zlewozmywaku, zyskuje się czas potrzebny na realizację wielu innych zajęć i pasji.

Podstawowe i dodatkowe funkcje zmywarek

Zmywarki do naczyń wyposażone są w wiele funkcji podstawowych i dodatkowych, które pozwalają dokładnie zaplanować proces zmywania.

Podstawowe funkcje zmywarki to:

  • mycie wstępne,
  • zmywanie właściwe,
  • płukanie.

Dodatkowo zmywarka może być wyposażona w opcję suszenia, które może być:

  • statyczne – woda pozostająca na naczyniach odparowuje pod wpływem wysokiej temperatury znajdującej się we wnętrzu urządzenia,
  • kondensacyjne – parująca woda krąży po wnętrzu urządzania, aż do momentu, gdy osiądzie na tylnej ścianie.

Ponadto, w każdej zmywarce, za pomocą panelu sterującego, można ustawić odpowiedni program zmywania. W zależności od ilości naczyń czy stopnia bądź rodzaju ich zabrudzenia proces zmywania może odbywać się dłużej lub krócej, z wykorzystaniem większej lub mniejszej ilości wody, w wyższej lub niższej temperaturze.

Ze względu na tak liczne opcje, zmywarka jest bardzo funkcjonalnym i przede wszystkim praktycznym sprzętem. Sprzątnięcie kuchni wymaga wstawienia naczyń do zmywarki, a następnie ustawienia wybranego programu, co zajmuje kilka minut. W przypadku mycia ręcznego potrzebnych jest minut kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt.

Klasa energetyczna i jakość zmywarek

O jakości zmywarki do naczyń informuje przypisana jej klasa energetyczna, których w przypadku urządzeń AGD jest 7, oznaczonych literami alfabetu od A do G. Zmywarki najlepszej jakości i najbardziej wydajne to te, które posiadają klasę A – kolejne litery oznaczają mniejszą efektywność pod względem zużywanej energii elektrycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z https://maxelektro.pl/

Dodaj Komentarz