Znaczniki drogowe typu kocie oczka LED – montaż i zastosowanie

Opublikowane przez ekipeo 20/04/2017 0 Komentarzy 2847 odsłon

Coraz częściej na wielu drogach możemy spotkać odblaski kocie oczka LED. To właśnie dzięki nim nasza podróż nawet po zmroku jest bardziej bezpieczna. Zatem gdzie znajdują zastosowanie tego typu produkty oraz w jaki sposób przebiega ich montaż?

Punktowe elementy odblaskowe na drodze

Warto wiedzieć, iż te odblaski kocie oczka LED wykorzystują energię słoneczną. Promieniowanie słoneczne magazynuje się w takim odblasku, aby po zmroku zostać zamienione na energię elektryczną i tym samym świecić nieprzerwanie aż do rana.

Ciekawostką jest fakt, iż w przeciwieństwie do paneli fotowoltaicznych, aby tego typu elementy odblaskowe emitowały widoczne promieniowanie, nie musimy ich łączyć szeregowo. Dzięki temu istnieje możliwość umieszczenia pojedynczo tego typu elementów przykładowo na drodze. To rozwiązanie ma również bardzo duży wpływ na wydajność ładowania. Należy zwrócić uwagę na fakt, iż w przypadku ładowania pojedynczych elementów odblaskowych promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie szybciej absorbowane. Ponadto produkty wyposażone są w specjalne akumulatory litowo-polimerowe, co zwiększa ich efektywność.

Odblaski kocie oczka dostępne są w różnorodnych kolorach, jednakże na drodze najczęściej wykorzystywane są w kolorach białym oraz czerwonym. Z kolei do zastosowań dekoracyjnych często używane są odblaski w odcieniach m. in. zielonego oraz pomarańczowego, jak również żółtego i niebieskiego.

Odblaski kocie oczka LED – montaż

Podczas montażu punktowe elementy odblaskowe na drodze umieszczane są głęboko w asfalcie, dzięki temu nie mają wpływu na jakość prowadzenia po powierzchni w której są zamontowane. W zależności od montowanego elementu, mogą być także umieszczone bezpośrednio na powierzchni. Warto pamiętać, iż dzięki wykorzystaniu w produkcie zjawiska fotoelektrycznego nie potrzebujemy podłączać dodatkowego okablowania. Tym samym produkt jest bardzo prosty w montażu i ta czynność nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Punktowe elementy odblaskowe na drodze stają się coraz bardziej popularne. Obecnie w bardzo wielu miejscach możemy spotkać tego typu udogodnienia. Dzięki nim nie tylko poprawia się bezpieczeństwo na drodze, ale także zwiększa się komfort jazdy, zwłaszcza po zmroku.

Dodaj Komentarz