Buty do biegania

Opublikowane przez Redakcja 01/10/2010 Comments are off 881 odsłon

Jak wiadomo bieganie ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Pomaga redukować stres, obniżyć poziom cholesterolu czy pozbyć się wałków tłuszczu – to tylko niektóre z zalet uprawiania tego sportu. Może także być idealnym przygotowanie przed jakąkolwiek aktywnością fizyczną.

Często zdarza się, że już po pierwszym razie zniechęcamy się do biegania z powodu mniejszych lub większych kontuzji. Przyczyny takich wypadków mogą być różne: niekiedy przeceniamy swoje umiejętności, zapominamy o rozgrzewce i rozciąganiu lub nie wiemy jeszcze o swoich chorobach wrodzonych, jednak najczęstszym czynnikiem sprawczym jest po prostu źle dobrane buty sportowe.

Oczywiście sklepy sportowe dostępne na rynku posiadają bogaty asortyment, dlatego też zakup butów nie jest problemem. Wybierając buty do biegania należy pamiętać, żeby były wytrzymałe oraz zapewniały odpowiednią amortyzację i komfort podczas treningu. Dzięki zaawansowanym technologiom budowa obuwia sportowego stała się bardziej skomplikowana.

Przykładem mogą być dostępne w sklepach buty adidas Galaxy M specjalnie zaprojektowane z myślą o osobach uprawiających bieganie rekreacyjnie. Dzięki specjalnemu wzorowi podeszwy oraz tzw. shock absorberiowi w okolicach pięt pochłaniane są wstrząsy oraz zapewniona jest maksymalna amortyzacja. Cholewka butów została tak wykonana z szybko schnącej siatki mesh, która zapewnia oddychalność. Wytrzymałość cholewki gwarantują paski wykonane z syntetycznej skóry. Wnętrze podeszwy posiada wkładkę z miękkiej pianki EVA, warstwę pianki EVA poprawiającej amortyzację oraz warstwę pianki adiPrene wpływającą na komfort pod piętą. Podeszwa zewnętrzna posiada wielokierunkowy bieżnik zapewniający dobrą przyczepność. Wykonana została z odpornej na ścieranie się gumy z systemem adiWear. Cena butów wynosi około 350 zł, jednak aby czerpać maksymalną przyjemność z biegania warto wydać większą kwotę.

Comments are closed.