Mieszałki w przemyśle spożywczym – co to takiego?

Opublikowane przez ekipeo 22/02/2022 0 Komentarzy 518 odsłon

Obecny rynek wymaga od przedsiębiorców ciągłego rozwoju. Nowoczesne technologie niesamowicie usprawniają produkcję i zwiększają bezpieczeństwo pracowników. Dlatego każdy zakład przetwórczy musi posiadać szereg zaawansowanych urządzeń. Jednym z nich jest mieszałka spożywcza. Tego typu sprzęt pozwala zachować płynność działania firmy. Dzięki temu można cały czas dotrzymywać kroku konkurencji. Dowiedz się, do czego dokładnie używa się mieszałki i jakie są jej największe zalety.

Do czego służą mieszałki?

Elektryczna mieszałka to profesjonalna maszyna, która znacznie ułatwia proces mielenia farszy oraz innych wyrobów. Wykorzystywana jest głównie w masarniach, jednak sprawdzi się równie dobrze we wszystkich zakładach przemysłu spożywczego. Mieszałki mają za zadanie zastąpić dużo wolniejsze manualne mieszanie różnych produktów. Dlatego tego rodzaju urządzenia powinny znaleźć się w miejscach, gdzie wytwarza się duże ilości artykułów spożywczych.

Jakie są rodzaje mieszałek spożywczych?

Konstrukcja mieszałek sprawia, że są to maszyny o bardzo szerokim zastosowaniu. Mogą być wykorzystywane do wielu produktów spożywczych o różnej konsystencji. Problemu nie będą stanowić farsze, surówki, sosy, ciasta, warzywa czy nawet sery. Co więcej, mieszałki posłużą także do peklowania mięs, sałatek i mrożonek. Uniwersalność tych urządzeń gwarantuje, że znajdą one swoje miejsce w wielu zakładach przetwórczych.

Najwyższą jakość produktów zapewnią mieszałki próżniowe. Ich działanie oparte jest na wyssaniu całego powietrza z komory przed rozpoczęciem pracy. Pozwala to na zachowanie naturalnego smaku, zapachu i koloru wyrobów. Co więcej, taka metoda obróbki wydłuża zdatność do spożycia danego artykułu. Wszystkie tego typu urządzenia wykonane są z najwyższej jakości komponentów nierdzewnych. Trwałe i solidne materiały chronią maszyny przed różnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Gdzie kupować maszyny do przemysłu spożywczego?

Urządzenia wykorzystywane w przemyśle spożywczym mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo i jakość żywności. W związku z tym każda maszyna powinna spełniać wymagania dotyczące higieny. Z tego powodu sprzęt musi być kupowany u zaufanych i doświadczonych dostawców. Firma BMG Trade od wielu lat zajmuje się handlem mieszałkami, ale także innymi urządzeniami do obróbki produktów spożywczych. Gwarantują oni maszyny oraz całe linie przemysłowe z najwyższej półki.

Jak wybrać odpowiednią mieszałkę?

Każde przedsiębiorstwo przedstawia nieco inne wymagania dotyczące wielkości oraz szybkości działania konkretnej maszyny. Dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą mieszałek spożywczych różnych marek. Modele mogą być wyposażone w nowoczesne funkcje, które ułatwią dostosowanie urządzenia do specyfiki pracy. Do najbardziej przydatnych udogodnień należą m.in.:

  • silniki elektryczne o dużej mocy,
  • pneumatycznie otwierane pokrywy,
  • zaawansowane systemy chłodzenia,
  • sterowniki z programowalnymi recepturami.

Maszyny dostępne są w wielu rozmiarach, dlatego znajdą zastosowanie zarówno w dużych zakładach przetwórczych, jak i w mniejszych lokalach gastronomicznych. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na konstrukcję i jakość wykonania. Dobrze zaprojektowana mieszałka będzie łatwa w utrzymaniu i czyszczeniu.

Dodaj Komentarz