Naprawiamy koparkę JCB

Opublikowane przez ekipeo 28/02/2018 0 Komentarzy 1328 odsłon

JCB to jedna z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawalnych marek obecnych na polskim rynku. Dzięki przystępnym cenom, na zakup szerokiej gamy maszyn decyduje się wielu specjalistów. Nawet w najlepiej zaprojektowanych koparkach, poszczególne komponenty z biegiem czasu ulegają zużyciu. Należy je wówczas wymienić lub naprawić, aby uniknąć przestojów w pracy oraz nie narażać operatora na niebezpieczeństwo.

Naprawa maszyn JCB

Podobnie jak inne profesjonalne maszyny budowlane, koparki JCB wymagają regularnego dokonywania przeglądów okresowych, odpowiedniej diagnostyki oraz gruntownych remontów przez cały okres użytkowania. O odpowiednie doradztwo techniczne warto się postarać zwłaszcza po upływie okresu gwarancyjnego. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z odpowiedniego pakietu serwisowego, dającego pewność stuprocentowej sprawności maszyny. Odpowiednia wydajność zapewnia nie tylko wysokie bezpieczeństwo koparki JCB, ale również pozwala na obniżenie dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Niektóre wady i usterki naprawić da się samodzielnie. Części zamienne oraz materiały eksploatacyjne nabyć można w specjalistycznym sklepie, bądź też powierzyć ich sprowadzenie pracownikom serwisu.

części do JCB

Zamienne części do JCB

W przypadku koparek i minikoparek JCB, najbardziej podatne na zużycie są elementy podwozi gąsienicowych. Należą do nich przede wszystkim łańcuchy gąsienicy, nakrętki, śruby oraz rolki jezdne i górne, a także koła jezdne i zębate. Nierzadko wymiany lub naprawy potrzebować mogą także bardziej kosztowne części do JCB. W takim przypadku przeprowadzenie konserwacji jest nie tylko znacznie droższe, ale też trudniejsze i wymagające większych umiejętności. Wówczas często najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z szerokiego wachlarzu alternatywnych przekładni jazdy, które z powodzeniem zastosować można w koparkach i mikrokoparkach JCB.

Regulacja i diagnostyka koparki

Do najczęściej wykonywanych operacji w przypadku koparek JCB należy regulacja, pomiar oraz diagnostyka hydrauliki siłowej. Niezbędne jest wówczas przeprowadzenie kompleksowego przeglądu i remontu praktycznie całej maszyny budowlanej. Dokonania odpowiednich działań wymagać może instalacja elektryczna koparki oraz wszystkie powiązane z nią części do JCB. Wiele serwisów oferuje naprawy bieżące, a także związane z remontem skrzyń biegów, mostów i zwolnic. Standardowo w maszynach budowlanych JCB dokonuje się również komputerowego pomiaru ciśnień oraz diagnostykę i remonty główne silników.

Przeglądy serwisowe

Decydując się na skorzystanie z usług serwisu, warto wcześniej ustalić odpowiedni harmonogram. Określenie terminu przeglądu serwisowego pozwala na lepsze zaplanowanie prac naprawczych nad maszyną, a tym samym przyspieszenie wszystkich operacji. Ustalone ceny zwykle zawierają nie tylko koszt robocizny, ale również dojazd pracowników serwisu. W ustalonej cenie nie są przeważnie zawarte koszty części eksploatacyjnych do koparek JCB oraz wykorzystywanych smarów. Zazwyczaj serwisant jest w stanie w przybliżeniu określić konieczność wykonania jakichkolwiek prac dodatkowych.

Dodaj Komentarz