Podnośnik koszowy – nowy czy używany

Opublikowane przez ekipeo 24/04/2018 0 Komentarzy 1392 odsłon

Czy warto kupić podnośnik koszowy? Dlaczego lepszym rozwiązaniem jest jego wynajem? Czy używany, zawsze oznacza mniej bezpieczny? Na te – częste śród inwestorów – pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.

Podnośnik koszowy – stary, czy nowy?

Teoretycznie nowy podnośnik koszowy to pewna gwarancja niezawodności urządzenia. Jednak w praktyce, różnica pomiędzy urządzeniem używanym a nowym nie jest zbyt duża. Zwłaszcza, że:

  1. Podnośnik, ze względu na swoją rolę, jest co jakiś czas badany pod kątem technicznym, co oznacza jego pełną niezawodność nawet w przypadku maszyn używanych,
  2. Właściciel sprzętu (w tym wypadku wypożyczalnia maszyn), jest zobowiązana do pełnego serwisowania i obsługi technicznej maszyny.

Podnośnik koszowy

Wynajem maszyn – korzyści

Warto również zwrócić uwagę na szereg innych korzyści, wynikających z posiadania używanego, wynajmowanego sprzętu.

  1. Jest on o wiele tańszy w użytkowaniu, niż nowy sprzęt, posiadany na własność.
  2. Wypożyczalnia maszyn dostarcza podnośnik na wybrane miejsce. Z kolei prywatny właściciel, przy jego zakupie, musi ponieść dodatkowe, zbędne koszty transportu.
  3. W przypadku wypożyczalni, sprzęt jest cały czas w użyciu. Zakupiona, nowa maszyna będzie już niepotrzebna po zakończeniu robót, co wpływa na multiplikację kosztów.

Czy warto kupować?

Podsumowując, wynajem maszyn to najlepsza opcja, biorąc pod uwagę realia ekonomiczne. Zwłaszcza, że koszt nowego sprzętu budowlanego jest znacznie wyższy, aniżeli maszyn wypożyczanych za pośrednictwem wypożyczalni.

Dodaj Komentarz