Specjalistyczne spodnie robocze

Opublikowane przez Redakcja 23/06/2020 0 Komentarzy 602 odsłon
Niektóre z prac prowadzonych w zakładach pracy, wymagają specjalistycznych środków ochrony indywidualnej. Jednym z takich środków są specjalistyczne spodnie robocze. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, spodnie robocze mogą spełniać szereg norm potwierdzających ich przydatność, ochronę w danych warunkach.

Do najczęściej używanych specjalistycznych spodni roboczych są spodnie ostrzegawcze. Powszechnie używane w budownictwie, transporcie zwiększają widzialność pracownika w warunkach złego oświetlenia. Te spodnie robocze występują zarówno w wersji do pasa jak i ogrodniczki.

Spawacz

Innymi specjalistycznymi spodniami roboczymi są te, chroniące przed różnymi chemikaliami. Materiał z którego wykonane są takie spodnie robocze może być odporny na dane stężenie kwasów zasad czy innych chemikalia. Dopuszczalne stężenie kwasów, rodzaje niebezpiecznych substancji przed którymi chronią takie spodnie robocze zapisane jest w karcie produktu.

Dość duży udział w rynku specjalistycznych spodni roboczych mają spodnie antyelektrostatyczne. Używane są najczęściej na stacjach benzynowych, w transporcie niebezpieczniejszy substancji czy na liniach produkcyjnych czy montażowych.

Wraz z tymi spodniami roboczymi możemy również zakupić bluzę roboczą spełniającą te same normy.

Kolejnym bardzo popularnym rodzajem specjalistycznych spodni roboczych są spodnie dla spawacza. Używane powszechnie w budownictwie, produkcji konstrukcji stalowych. Dzięki trudnopalnemu materiałowi, z jakiego wykonane są te spodnie robocze nadają się one również do pracy z szlifierkami itp.

Często zdarza się tak, że kilka cech spodni roboczych należy połączyć. Np wymagane są spodnie robocze chroniące przed chemią i jednocześnie odpowiednie dla spawacza. Takie spodnie potocznie nazywane są „multinormami” ponieważ łącza w sobie kilka właściwości potwierdzonych odpowiednimi normami.

Jak pokazują powyższe przykłady, możemy dobrać spodnie robocze odpowiednie do wykonywanej pracy i występujących zagrożeń. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednie zdiagnozowanie panującego zagrożenia by wybrane spodnie robocze chroniły nas w pełni. W dobrym sklepie bhp profesjonalna obsługa doradzi i dobierze spodnie o odpowiednich wymogach i bezpieczne dla wykonywanego zawodu. Spodnie w wielu przypadkach są niezbędnym Środkiem Ochrony indywidualnej pracownika – od którego zależy jego bezpieczeństwo.

Dodaj Komentarz